M**a przejmuje firmę Within, twórcę VR fitness, pomimo sprzeciwu amerykańskiego regulatora

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Saga z zakupem Meta* przez Within dobiegła końca. Gigant mediów społecznościowych sfinalizował przejęcie firmy zajmującej się aplikacjami fitness w wirtualnej rzeczywistości, mimo że amerykański regulator próbował to zablokować.

Strony nie wydały jeszcze oświadczeń na temat swoich planów na przyszłość, ale już w październiku 2021 roku firma Within ogłosiła gotowość do dalszego opracowywania treści dla swojej flagowej aplikacji Supernatural pod skrzydłami działu Meta* Reality Labs. Transakcja była wątpliwa od jakiegoś czasu: w lipcu ubiegłego roku amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) złożyła pozew antymonopolowy, oskarżając Meta* o próbę zdominowania rynku produktów VR. Firma zgodziła się opóźnić przejęcie, ale w zeszłym tygodniu sąd uchylił nakaz wstępny, który był potrzebny do przeprowadzenia dochodzenia antymonopolowego. FTC postanowiła nie odwoływać się od decyzji.

Nowy zasób daje Meta* kontrolę nad jedną z najpopularniejszych aplikacji fitness VR. Firma aktywnie promuje rozwiązania w metaverse, na co zakład przynosi jej wielomiliardowe straty, a konsumenci nie mieli wyraźnej zachęty do spędzania dużej ilości czasu w wirtualnej rzeczywistości. Within daje Meta* zestaw ćwiczeń fizycznych i usługę abonamentową, choć ta ostatnia nie jest aż tak liczna. Jest to jednak pomoc w rywalizacji z innymi produktami, w tym z Sony PlayStation VR2.

Ale dla FTC, która walczy z konsolidacją sektora technologicznego, to zła wiadomość. Teraz resort zintensyfikuje walkę o niedopuszczenie do przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

* Zawarte w wykazie stowarzyszeń publicznych i organizacji religijnych, w stosunku do których sąd podjął ostateczną decyzję o likwidacji lub zakazie działalności na podstawie ustawy federalnej nr 114-FZ z dnia 25 lipca 2002 r. „O przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej. ”

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz