M**a planuje uczynić okulary Orion AR równie popularnym gadżetem jak słuchawki AirPods

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Meta✴ wierzy, że okulary Orion do rzeczywistości rozszerzonej staną się równie popularnym i popularnym produktem do codziennego użytku, jak bezprzewodowe słuchawki AirPods. Według firmy okulary będą łatwe w obsłudze, co pozwoli na łatwe przełączanie się pomiędzy światem rzeczywistym i wirtualnym.

Meta✴ kontynuuje rozwój projektu okularów rzeczywistości rozszerzonej Orion, zaprezentowanego po raz pierwszy we wrześniu. Według 9to5Mac, mimo że produkt jest jeszcze prototypem i daleko mu do komercyjnej premiery, zarząd firmy jest przekonany o jego potencjale. Zdaniem szefa działu urządzeń ubieralnych Meta✴ Orion, Joshuy To, okulary mogą stać się „AirPodami w świecie rzeczywistości rozszerzonej”, czyli nie mniej poszukiwanymi niż bezprzewodowe słuchawki Apple.

Meta✴ twierdzi, że prototyp już „wygląda jak zwykłe okulary”, jednak eksperci nie śpieszą się z tą opinią. „Mogą tak wyglądać dla kogoś z niezbyt doskonałym wzrokiem, ale dla większości ludzi jest oczywiste, że jest to wczesna wersja urządzenia” – zauważa Ben Lovejoy z 9to5Mac. Rozwój robi jednak wrażenie, bo stanowi znaczący krok naprzód w porównaniu do modeli innych firm, takich jak Xiaomi czy Oppo. Nie bez znaczenia jest także koszt, który obecnie wynosi około 10 000 dolarów, co podkreśla długą drogę dotarcia do masowego konsumenta.

Należy zauważyć, że Apple i Meta✴ podążają różnymi ścieżkami w opracowywaniu okularów do rzeczywistości rozszerzonej (AR), chociaż ich cele końcowe są podobne. Obie firmy dążą do stworzenia urządzenia, które wygląda jak zwykłe okulary, ale jest w stanie wyświetlać realistyczną zawartość AR. Jednakże, chociaż Meta✴ aktywnie demonstruje swoje prototypy, rozwój Apple Glasses pozostaje tajny. Jedyne, co łączy obie firmy, to to, że wyznają wspólną filozofię w technologii AR: „technologia powinna poprawiać percepcję świata rzeczywistego, a nie go zastępować, jak ma to miejsce w przypadku rzeczywistości wirtualnej”.

Joshua To podkreśla, że ​​okulary Meta✴ nie będą odrywać człowieka od rzeczywistości, ale będą używane w miarę potrzeb. „To trochę jak ze słuchawkami AirPods” – wyjaśnia – „zakładasz je, kiedy chcesz, i zdejmujesz, kiedy już ich nie potrzebujesz”. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku słuchawek, użytkownicy będą używać Oriona do określonych zadań, zamiast nosić je przez cały czas.

Jedną z potencjalnie przydatnych funkcji rozszerzonej rzeczywistości, zdaniem twórców, może być możliwość rozpoznawania twarzy i wyświetlania imion rozmówców. Meta✴ już testuje tę funkcję, ze szczególnym naciskiem na kwestie prywatności. Według Joshua To użytkownicy będą mogli wybrać, czy udostępnić swoje imię i nazwisko podczas wydarzenia, czy też pozostać anonimowymi. „Myślę, że jeśli uda nam się tworzyć plakietki w sposób przemyślany i szanujący prywatność, to ludzie mogą być bardzo zainteresowani” – mówi To.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz