LG Display i SK hynix wprowadzają na rynek wyświetlacze Micro-OLED dla M**a

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Meta*, która również opracowuje i produkuje zestawy słuchawkowe do wirtualnej i mieszanej rzeczywistości, zamierza współpracować z południowokoreańskimi SK hynix i LG Display w celu stworzenia wyświetlaczy Micro-OLED, donosi The Elec. LG Display jest obok Samsunga wiodącym światowym producentem paneli OLED.

Firma LG Display niedawno zawarła umowę z SK hynix, producentem układów pamięci i innych półprzewodników, w celu wspólnego opracowania i produkcji krzemowych wyświetlaczy Micro-OLED. LG podpisało umowę z Meta* jeszcze wcześniej, a wkrótce SK hynix podpisze taką samą umowę z gigantem mediów społecznościowych. Nowy sojusz przewiduje opracowanie przez Meta* nowego ekranu na krzemowym podłożu, SK hynix będzie bezpośrednio produkować dla niego wafle krzemowe, a LG Display ma ostatnią pracę – nałożenie elementów OLED na wafle i przycięcie do wymaganego rozmiaru.

Diody Micro-OLED to panele OLED, w których zamiast podłoża szklanego lub plastikowego zastosowano płytki krzemowe, które zapewniają ultrawysoką rozdzielczość, dzięki czemu idealnie nadają się do zestawów słuchawkowych rzeczywistości mieszanej. Pozwala to na stosowanie cieńszych, bardziej kompaktowych wyświetlaczy, przy jednoczesnym zapewnieniu niezwykle wysokiej rozdzielczości, co czyni je idealnymi do zestawów słuchawkowych rzeczywistości mieszanej, które Meta* planuje wprowadzać i sprzedawać coraz więcej.

Niemniej jednak? Informatyczny gigant nie posiada własnych zakładów produkcyjnych, dlatego potrzebuje pomocy południowokoreańskich partnerów. Wiadomo, że LG Display ma moce produkcyjne do produkcji tradycyjnych paneli, ale nie produkuje płytek krzemowych, więc SK hynix też jest niezastąpiony.

SK hynix planuje wykorzystać do produkcji linię M10 zlokalizowaną w Korei Południowej. Mowa o najstarszej fabryce firmy w Icheon, jej głównym ośrodku produkcyjnym w kraju. Wcześniej w M10 produkowano tylko moduły DRAM, ale teraz produkowane są również matryce CMOS do aparatów. Również w mieście są linie M14 i M16, również produkujące DRAM. M10 może wyprodukować 100 000 12-calowych płyt miesięcznie. Według źródeł The Elec, w nadchodzących latach firma planuje wyprodukować 30 000 płytek Micro-OLED na tej linii przy użyciu sprawdzonych procesów 28-45 nm.

* Zawarte w wykazie stowarzyszeń publicznych i organizacji religijnych, w stosunku do których sąd podjął ostateczną decyzję o likwidacji lub zakazie działalności na podstawie ustawy federalnej nr 114-FZ z dnia 25 lipca 2002 r. „O przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej. ”

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz