Komisja Europejska wyda decyzję w sprawie umowy Microsoft i Activision Blizzard do 8 listopada

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Komisja Europejska zapowiedziała, że ​​do 8 listopada zdecyduje, czy zatwierdzi przejęcie przez Microsoft wydawcy gier Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów.

 Źródło obrazu: Microsoft

Dochodzenie Komisji Europejskiej wyjaśni, czy organ ds. konkurencji będzie musiał przeprowadzić bardziej szczegółowe dochodzenie w sprawie transakcji, co potrwa cztery miesiące. Największa transakcja w branży gier może pomóc Microsoftowi lepiej konkurować z liderami rynku Tencent i Sony Interactive Entertainment.

Źródła Reutera zaznajomione z tą sprawą uważają, że komisja może wszcząć dogłębne śledztwo ze względu na rosnące obawy regulatorów dotyczące transakcji z dużymi firmami technologicznymi.

Źródło obrazu: NewZoo

Źródło obrazu: NewZoo

Według rzecznika Microsoftu rozpatrzenie transakcji przez Komisję Europejską przebiega zgodnie z oczekiwanym harmonogramem i procesem regulacyjnym, więc korporacja jest przekonana, że ​​przejęcie Activision Blizzard zakończy się w roku podatkowym 2023.

Na początku ubiegłego miesiąca brytyjski urząd ds. konkurencji poinformował, że rozpocznie szczegółowe dochodzenie w sprawie umowy po tym, jak Microsoft odmówił ustąpienia podczas wstępnego przeglądu.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz