KGB, Gorbaczow, „Pedlars”: debiutancki zwiastun i data premiery filmu „Tetris” o historii powstania gry

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Amerykański serwis streamingowy Apple TV+ ujawnił datę premiery i debiutancki zwiastun Tetris, filmu biograficznego o historii legendarnej gry logicznej, wymyślonej i opracowanej w 1984 roku przez radzieckiego programistę Aleksieja Pażytnowa.

Tetris jest oparty na prawdziwej historii i opowiada o tym, jak Pajitnov i holenderski projektant gier wideo Henk Rogers walczyli o prawa do układanki. Twórcę Tetrisa gra Nikita Efremov, a Rogersa gra Taron Egerton.

Zwiastun gry Tetris trwa niecałe trzy minuty i pokazuje zimną wojnę oraz innych uczestników konfliktu, w tym agentów KGB, Michaiła Gorbaczowa i wieloletniego prezesa Nintendo Hiroshi Yamauchi, do utworu „Pedlars” mocno kojarzonego z grą.

Reżyserem Tetrisa jest Jon Baird, który wcześniej wyreżyserował czarną komedię The Filth oraz komediodramat Stan & Ollie, a scenariusz napisał Noah Pink, najbardziej znany ze swojej pracy nad antologią serialu dokumentalnego Genius dla National Geographic.

Tetris będzie miał swoją premierę w ramach festiwalu filmowego SXSW (South by Southwest), który odbędzie się w dniach 10-19 marca br., a film będzie dostępny na Apple TV+ od 31 marca. Wraz z debiutanckim zwiastunem ujawniono oficjalne nagranie z niego (galeria poniżej).

Zobacz wszystkie obrazy (5)

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz