Junkware rozdęty Android 13 dla Galaxy S23 do 60 GB – 4 razy większy niż ten sam system operacyjny w Google Pixel 7

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Najnowsza flagowa seria Samsung Galaxy S23 działa pod kontrolą systemu Android 13 z interfejsem użytkownika One UI 5.1. Ci, którzy mieli już okazję zapoznać się z nowymi urządzeniami, przekonali się, że system operacyjny na nich zajmuje 60 GB – innymi słowy, kupujący powinni rozważyć zakup smartfona z dużą ilością pamięci flash.

Oznacza to, że kupując podstawową wersję Galaxy S23, która w USA kosztuje 800 dolarów, użytkownik będzie miał dostęp tylko do połowy ze 128 GB dostępnej pamięci na dane. Dla porównania, Windows 11 na komputer stacjonarny to około 30 GB, Android 13 na Google Pixel 7, a Pixel 7 Pro to 15 GB.

Według ekspertów tak imponujący rozmiar systemu operacyjnego Android 13 zastosowanego w urządzeniu wynika z obfitości preinstalowanego oprogramowania. Ponadto niektóre autorskie aplikacje One UI 5.1 i usługi Samsunga powielają podobne rozwiązania programowe Google, ale wszystkie mają status aplikacji systemowych i nie można ich usunąć.

Według niektórych portali informacyjnych głośność systemu operacyjnego Android 13 w Samsungu Galaxy S23 może się różnić w zależności od regionu, w którym urządzenie jest sprzedawane.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz