Jest coraz więcej botów AI: Alibaba stworzyła i testuje swój analogowy ChatGPT

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Chińska firma Alibaba Group poinformowała, że ​​opracowała system sztucznej inteligencji podobny do niezwykle popularnego bota ChatGPT AI firmy Open AI. Rozwój Alibaba jest obecnie w fazie wewnętrznych testów.

Raport mówi, że w przyszłości Alibaba może zintegrować swojego bota AI z własną aplikacją komunikacyjną DingTalk, która jest analogiczna do Zoom. Oficjalni przedstawiciele firmy na razie wstrzymywali się od komentarzy w tej sprawie. „Zaawansowane innowacje, takie jak duże modele językowe i generatywna sztuczna inteligencja, były naszym celem od momentu powstania DAMO [Alibaba Research Institute] w 2017 roku. Jako lider technologii będziemy nadal inwestować w integrację zaawansowanych technologii z aplikacjami z korzyścią dla naszych klientów, a także ich klientów za pośrednictwem usług w chmurze” – powiedział przedstawiciel Alibaba.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich kilku tygodni zaawansowany chat bot ChatGPT zyskał ogromną popularność na całym świecie. Została stworzona przez Open AI, które od kilku lat wspiera Microsoft. W 2019 roku gigant oprogramowania zainwestował w dewelopera 1 miliard dolarów, a w tym roku ogłosił zamiar zainwestowania kolejnych miliardów w ciągu kilku lat. Ponadto Microsoft rozpoczął już integrowanie algorytmów Open AI w swoich produktach, takich jak wyszukiwarka Bing i przeglądarka Edge. Google wprowadziło również swój analogowy ChatGPT.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz