Jedna z najstarszych giełd kryptowalut LocalBitcoins zostanie zamknięta po 10 latach działalności

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

LocalBitcoins, jedna z pierwszych i dlatego najstarszych giełd kryptowalut typu peer-to-peer, ogłosiła dziś zamknięcie swojej działalności po ponad dekadzie działalności, powołując się na „trwającą bardzo mroźną krypto-zimę”. Platforma udostępniła również harmonogram zamykania swoich usług, począwszy od zawieszenia nowych rejestracji dzisiaj, a skończywszy na handlu i przyjmowaniu depozytów 16 lutego.

Po 17 lutego jedyne, co użytkownicy LocalBitcoins będą mogli zrobić, to wypłacić kryptowalutę ze swoich portfeli. Mają na to 12 miesięcy. Co zaskakujące, do niedawna, zgodnie z oficjalnym kontem LocalBitcoins na Twitterze, platforma aktywnie się rozwijała i nadal udostępniała nowe funkcje, w tym możliwość kupowania bitcoinów jednym kliknięciem, począwszy od 22 stycznia. Ale w tej chwili sytuacja zmieniła się diametralnie.

LocalBitcoins zostało założone przez Jeremiasa Kangasa w 2012 roku w Helsinkach w Finlandii. Usługa dopasowywała kupujących i sprzedających bitcoiny, przy czym monety były przechowywane w depozycie do czasu potwierdzenia transakcji przez obie strony.

W 2019 roku raport CipherTrace wykazał, że platforma była jednym z głównych miejsc docelowych dla handlu bitcoinami. Od tego czasu firma wdrożyła zakaz gotówkowy na platformie, a także wdrożyła funkcję Know Your Customer (KYC) obsługiwaną przez Onfido. Według Onfido na giełdzie zarejestrowano i zweryfikowano użytkowników ze 189 krajów. W 2021 roku platforma rozszerzyła swoją ofertę wymiany kryptowalut, oferując użytkownikom dostęp do kilku altcoinów, takich jak Dogecoin i Cardano.

Co ciekawe, w rosyjskojęzycznej wersji strony handel kryptowalutami nadal trwa i nie ma żadnych oznak ogłoszenia zamknięcia. Przyczyny są niejasne.

Nie otrzymano jeszcze żadnych dalszych oświadczeń ani komentarzy od przedstawicieli LocalBitcoins.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz