Jak Returnal, ale bez roguelike'a: zwiastun Scars Above, przygodowej gry akcji o eksploracji nieznanego świata

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Deweloper Mad Head Games i Koch Media opublikowali zwiastun swojej mrocznej przygodowej gry akcji science-fiction Scars Above, która została ogłoszona w połowie 2021 roku.

Z opisu filmu wynika, że ​​gracze czekają na projekt, który łączy w sobie „przyjemne uczucie pokonywania trudności” z ekscytującą i zawiłą fabułą. Akcja Scars Above rozgrywa się w tajemniczym świecie obcych, którego zbadanie będzie kluczowym zadaniem głównego bohatera.

Gigantyczny artefakt obcych wszedł na orbitę Ziemi, wywołując furorę na całej planecie. Ziemianie pośpiesznie nazwali artefakt metahedronem i wysłali do niego oddział do badania form życia i komunikacji (SCAR), składający się z naukowców i inżynierów.

Oczywiście nie wszystko poszło zgodnie z planem: metahedron niespodziewanie przeniósł zespół na tajemniczą planetę poza Układem Słonecznym. Główna bohaterka, dr Kate Ward ze SCAR, budzi się samotnie wśród nieznanej, wrogiej flory i fauny, po czym wyrusza na poszukiwanie współpracowników.

Zwiastun ukazuje proces eksploracji bohaterki nieznanego świata (są nawet spacery po pomieszczeniach), niebezpieczne starcia z wrogo nastawionymi mieszkańcami lokacji oraz skrupulatne skanowanie wszystkich mniej lub bardziej interesujących obiektów.

Zewnętrznie Scars Above jest bardzo podobne do Returnal, ale elementy roguelike w akcji Mad Head Games są całkowicie nieobecne. Premiera gry zaplanowana jest na 28 lutego, platformy docelowe to PC (tłumaczenie tekstu na język rosyjski jest zapowiadane na Steamie), PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i S.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz