Internet Development Institute przekaże autorom Troubles kolejne ćwierć miliarda rubli i już myśli o tym, jak wesprzeć grę po sukcesie premiery

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Internet Development Institute przekaże autorom Troubles kolejne ćwierć miliarda rubli i już myśli o tym, jak wesprzeć grę po sukcesie premiery

Aleksey Goreslavsky, dyrektor generalny Instytutu Rozwoju Internetu ANO (IRI), powiedział Vedomosti o rozwoju historycznej gry RPG Troubles z nowosybirskiego studia Cyberia Nova i planach dotyczących gry.

Według Goresławskiego Kłopoty otrzymają dodatkowe dofinansowanie w postaci kolejnego grantu. Poprzedni był w wysokości 260 milionów rubli, a nowy będzie z nim porównywalny (konkretna kwota nie jest nazywana).

W ten sposób na Kłopoty zostanie przeznaczone około 500 milionów rubli. Według Vedomosti łączna kwota inwestycji może sięgnąć 1 miliarda rubli – taką kwotę Goreslavsky szacuje całkowity budżet gry, w tym rozwój i dystrybucję.

Goresławski mówi, że Cyberia Nova już informowała o wykorzystaniu pierwszego grantu i pokazała Iranowi demo Troubles. Gra zostanie doprowadzona do „ostatecznej wersji” do końca 2023 roku (wcześniej informowano o 2024) – zapewnia szef studia Aleksiej Kopcew.

Informatorzy Vedomosti informują, że postanowili opublikować Kłopoty za pośrednictwem VK Play (przedstawiciele serwisu tego nie potwierdzili). Sam Koptsev wspomniał w styczniowym wywiadzie o dużym prawdopodobieństwie takiego rozwoju wydarzeń.

Tymczasem IRI już mentalnie przygotowuje się do wspierania Kłopotów finansami nawet po premierze, aby utrwalić swój sukces: „Jeśli gra sprzeda się w milionie egzemplarzy, ludzie zaczną w nią grać, to trzeba będzie rozbudować lokacje, dodać coś nowego”.

Rozwój Kłopotów po strzelaninie nie może być ograniczony. Według dyrektora generalnego IRI, po początkowym sukcesie, „rozszerzenie wszechświata byłoby logiczne”. Na przykład wydanie wersji mobilnej lub bajek edukacyjnych dla uczniów.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz