Intel przygotowuje Raptor Lake Refresh dla wydajnych laptopów: pojawiły się informacje o Core i9-14900HX i i7-14700HX

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Choć rolę głównej platformy mobilnej nowej generacji w ofercie procesorów Intel pełnią energooszczędne modele Meteor Lake, które mają pojawić się na rynku w grudniu tego roku, firma przygotowuje się także do wypuszczenia zaktualizowanych mobilne modele Raptor Lake-HX Refresh o nominalnym TDP na poziomie 55 W.

W Internecie pojawił się jeden z zaktualizowanych modeli mobilnych Raptor Lake-HX – Core i7-14700HX. Procesor widniał w bazie serwisu PugetBench jako część laptopa wyposażonego w 64 GB pamięci RAM DDR5-4800. Warto zauważyć, że chipowi towarzyszyła mobilna karta graficzna Intel Arc A570M, co jest bardzo dziwne, ponieważ procesory Core-HX są zwykle spotykane w konfiguracjach z mocniejszymi kartami graficznymi z serii GeForce RTX 40 firmy NVIDIA. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że Intel Arc A570M był używany jako część systemu mobilnego wyłącznie w celach testowych.

Procesory mobilne Core-HX to w zasadzie modele do komputerów stacjonarnych, ale w obudowie BGA. Dlatego oczekuje się, że ten sam Core i7-14700HX zaoferuje zwiększoną liczbę energooszczędnych rdzeni do 12, a także zaktualizowany model komputera stacjonarnego Core i7-14700K, który ogólnie ma 8 rdzeni P i 12 E-rdzeniowych. Przypomnijmy, że Core i7-13700HX ma 8 wydajnych i energooszczędnych rdzeni.

Jeśli chodzi o model Core i9-14900HX, flagowy układ znalazł się w laptopie ASUS ROG Strix Scar z 64 GB pamięci RAM DDR5-5600 i kartą GeForce RTX 4090.

Oczekuje się, że zaktualizowane chipy mobilne Core-HX, podobnie jak wersje Raptor Lake-S Refresh dla komputerów stacjonarnych, będą oferować zwiększoną częstotliwość pracy w porównaniu do swoich poprzedników. Ogólnie rzecz biorąc, nie oczekuje się znaczących zmian w zaktualizowanych procesorach mobilnych. Jest bardzo prawdopodobne, że zachowają ten sam nominalny poziom TPD wynoszący 55 W i maksymalny pobór mocy na poziomie 157 W.

Źródła:

Wccftech WideoKardz Komentarz ( ) Wieczorne 3DNews W każdy dzień powszedni wysyłamy podsumowanie wiadomości bez żadnych bzdur i reklam. Dwie minuty na przeczytanie – i jesteś świadomy głównych wydarzeń. Powiązane materiały Intel jest przekonany, że procesory Arm do komputerów PC są skazane na porażkę, nawet te od AMD i NVIDIA Skalpowanie Core i9-14900K i zastąpienie lutu ciekłym metalem zmniejszyło nagrzewanie się o 12 stopni Intel potwierdził, że po premierze Raptor Lake Refresh nie będzie już modeli Core i9, Core i7 oraz Core i5 Intel Core i9-14900K podkręcony do 9,1 GHz – to absolutny rekord częstotliwości procesora Budowa fabryki chipów Intela w Niemczech utknęła w martwym punkcie z powodu niedoborów kadrowych i drogiej energii elektrycznej Sankcje nie mają znaczenia: zdaniem ekspertów SMIC opanuje proces 5 nm w ciągu dwóch do trzech lat

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz