Inny informator powiedział, kiedy czekać na premierę Starfield, a GOG Galaxy zauważył możliwą datę premiery

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W niedawnym podcaście Xbox Two redaktor Windows Central, Jez Corden, mówił o dacie premiery nadchodzącej kosmicznej gry RPG Starfield firmy Bethesda Game Studios.

Przypomnijmy, że Starfield jest oficjalnie zapowiedziany na pierwszą połowę (do końca czerwca) tego roku. Według dziennikarza Giant Bomb, Jeffa Grubba, gra zostanie wydana w czerwcu.

Corden zaznaczył, że sam postawił (dosłownie) na premierę Starfielda w drugiej połowie roku, ale ostatnie informacje, które otrzymał, wskazują na czerwcową premierę. Insider nie posiada informacji o dokładnej dacie premiery.

Fora ResetEra zauważyły, że co najmniej od lipca ubiegłego roku i do niedawna data premiery gorąco oczekiwanej gry była podana na stronie aplikacji GOG Galaxy jako 29 czerwca 2023 r.

Warto zaznaczyć, że GOG Galaxy „wyciąga” informacje z zewnętrznych serwisów, więc nie należy mu do końca ufać, ale wkrótce po odkryciu przez blogera Tylera McVickera na początku lutego data została ukryta.

Wcześniej informowano, że Microsoft pcha Bethesdę ze Starfieldem. Właściciel platformy rzekomo chce wydać grę przed końcem bieżącego roku fiskalnego, czyli w czerwcu, podczas gdy twórcy liczą na przesunięcie premiery na jesień.

Starfield powstaje na PC (Steam, Microsoft Store), Xbox Series X i S oraz Game Pass (PC i Xbox). Microsoft planuje pełne ujawnienie gry w nadchodzących miesiącach. Na nim prawdopodobnie podają ostateczną datę premiery.

Źródła:

Youtube Zresetuj erę

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz