Informator ujawnił platformy i datę premiery nowego Call of Duty – gra będzie miała kampanię fabularną i dwie „bety”

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Wiarygodny informator Tom Henderson (Tom Henderson) w materiale dla swojego portalu Insider Gaming podzielił się szczegółami nadchodzącej gry na 2023 rok z serii wojskowych strzelanek Call of Duty od Activision.

Przypomnijmy, że informacje na temat najbliższej przyszłości Call of Duty są rozbieżne: samo Activision twierdzi, że w 2023 roku gracze czekają na „kolejną pełnoprawną roczną premierę premium” w serii.

Jednocześnie dziennikarz Bloomberg, Jason Schreier, jest pewien, że nie chodzi o nowe duże Call of Duty (ponoć ma ukazać się w 2024 roku), ale o duże DLC do Modern Warfare 2 od Sledgehammer Games lub kontynuację, która rozrosła się z tego.

Według Hendersona, Call of Duty, zapowiedziane na 2023 rok, zostało pomyślane jako DLC, ale ostatecznie nadal będzie pełnoprawną grą od Sledgehammer Games (i kilku innych studiów pomocniczych), ściśle powiązaną z podrzędnym Modern Warfare -seria.

Niezapowiedziane Call of Duty ma ukazać się 10 listopada 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i S. Henderson ujawnił także inne ważne daty dla projektu:

od 6 do 10 października – „beta” na PlayStation; od 12 do 16 października – „beta” na wszystkich platformach docelowych; 2 listopada — rozpoczęcie wczesnego dostępu do kampanii fabularnej.

Henderson dodaje, że nowe Call of Duty będzie miało pełnowymiarową kampanię reklamową w duchu poprzednich wydań premium. Nie udało się jednak ustalić daty ogłoszenia projektu w Insider Gaming.

Przypomnijmy, że nowe Call of Duty: Modern Warfare 2 (wówczas będące kontynuacją Call of Duty: Modern Warfare) zostało potwierdzone jeszcze w lutym 2022 roku, ale na pełną prezentację trzeba było poczekać do czerwca. Emisja odbyła się w październiku.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz