HP wprowadziło stację roboczą Z6 G5 A opartą na procesorze AMD Ryzen Threadripper Pro 7000 WX

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

HP ogłosiło wysokowydajną stację roboczą Z6 G5 A opartą na najnowszej platformie sprzętowej AMD Ryzen Threadripper Pro 7000 WX. System przeznaczony jest do rozwiązywania złożonych problemów z zakresu zwirtualizowanej produkcji, renderowania 3D, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Maksymalna konfiguracja obejmuje procesor Ryzen Threadripper Pro 7995WX z 96 rdzeniami (192 wątki) z bazowym taktowaniem 2,5 GHz (w trybie boost do 5,1 GHz). Rozmiar pamięci podręcznej L3 wynosi 384 MB, TDP wynosi 350 W.

Stacja wyposażona jest w osiem slotów na moduły RAM DDR5-5200. Można zainstalować cztery dyski SSD M.2 i cztery dyski NVMe z dostępem od przodu i obsługą wymiany podczas pracy. Dodatkowo można zastosować kartę rozszerzeń Z Turbo Quad Pro z interfejsem PCIe, która obsługuje cztery dodatkowe dyski M.2.

Model Z6 G5 A zapewnia możliwość zamontowania aż trzech potężnych akceleratorów. Dostępne interfejsy obejmują Thunderbolt 4, USB 3.2 SuperSpeed ​​Type-C (20 Gb/s) i dwa porty sieciowe 10GbE.

Dostęp do wielu komponentów, takich jak wentylatory, napędy i moduły RAM, można uzyskać bez użycia narzędzi. Za optymalizację pracy układu chłodzenia w czasie rzeczywistym odpowiada ponad 20 czujników temperatury, co pozwala zminimalizować poziom hałasu. Można używać w systemie operacyjnym Windows 11 Pro lub Linux. Stacja robocza trafi do sprzedaży w listopadzie tego roku.

Powiązane materiały:

AMD EPYC Siena jest tak samo szybki jak Intel Xeon Sapphire Rapids, ale bardziej energooszczędny AMD wprowadziło akcelerator Alveo UL3524 do zastosowań brokerskich i giełdowych Giga Computing wypuściło na rynek minikomputery BRIX oparte na procesorze AMD Ryzen z obsługą czterech wyświetlaczy Komputery jednopłytkowe z serii Orange Pi 5 na platformie Rockchip otrzymały 32 GB pamięci RAM NPP Itelma zainwestuje 2 miliardy rubli. w organizacji produkcji płytek drukowanych dla elektroniki

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz