Hogwarts Legacy prześcignęło Fallouta 4 i stało się drugą najczęściej graną grą dla jednego gracza na Steamie

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Portal Wccftech zauważył, że gra fabularna fantasy Hogwarts Legacy od Warner Bros. Gry i deweloperzy z Avalanche Software osiągnęli nowe szczyty popularności w usłudze dystrybucji cyfrowej Steam.

Przypomnijmy, że na początku wczesnego dostępu dla tych, którzy zamówili rozszerzoną edycję w przedsprzedaży, Hogwarts Legacy przyciągnęło ponad 260 tysięcy jednoczesnych graczy, ale do tej pory liczba ta niemal się podwoiła.

Do czasu opublikowania tego materiału szczyt Hogwarts Legacy online na Steamie przekroczył już 489 tysięcy osób (dokładnie 489 139) – to więcej niż Fallout 4 miał kiedyś (nieco mniej niż 473 tysiące).

Czwarty Fallout był do niedawna drugą (po Cyberpunku 2077 z milionem użytkowników) najpopularniejszą grą single-player na Steamie. Teraz Hogwarts Legacy zajęło tę pozycję – wśród wszystkich produktów Steama projekt wciąż znajduje się na 13. linii.

Dziedzictwo Hogwartu jest obecnie śledzone tylko przez portal SteamDB. W oficjalnych statystykach Steama gra pojawi się po pełnej premierze, ale już teraz (z 206 tysiącami) projekt Avalanche byłby w pierwszej piątce pod względem popularności.

Tam, gdzie Hogwarts Legacy udało się wyprzedzić Cyberpunk 2077, jest na Twitchu. Przedwczoraj, 7 lutego, transmisje RPG fantasy w świecie Harry’ego Pottera oglądało ponad 1,2 miliona osób (1,14 miliona dla Cyberpunka 2077).

Pełna premiera Hogwarts Legacy odbędzie się 10 lutego na PC (Steam, EGS), PS5, Xbox Series X i S. Gra pojawi się na PS4 i Xbox One 4 kwietnia, a na Nintendo Switch 25 lipca. Pierwsze szacunki projektu napawają optymizmem wśród fanów marki.

Źródła:

Wccftech Baza danych Steama

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz