Gracz znalazł prosty sposób na znaczne zwiększenie wydajności w remake'u Dead Space – metoda nie będzie dostępna dla wszystkich

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Użytkownik Reddit sxKYLE odkrył prosty, ale niedostępny sposób na znaczne zwiększenie wydajności w remake’u kosmicznego horroru Dead Space. Znalezisko gracza zostało już przetestowane na portalu DSOGaming.

Mowa o technologii Resizable BAR (ReBAR) firmy NVIDIA, która jest analogiem pamięci Smart Access Memory firmy AMD i zapewnia centralnemu procesorowi dostęp do całej ilości pamięci wideo.

Remake Dead Space nie korzysta domyślnie z ReBAR, więc będziesz musiał włączyć go ręcznie (można to zrobić za pomocą narzędzia NVIDIA Profile Inspector). Według sxKYLE i DSOGaming wynik jest tego wart.

Wzrost wydajności dla sxKYLE (Intel i7-9700K, RTX 4080) przy maksymalnych ustawieniach przy rozdzielczości 3440×1440 wyniósł około 30% (z 26 do 30 fps), a dla DSOGaming (Intel i9-9900K, RTX 4090) – w górę do 25%.

Włączono ReBAR (średnio 102 kl./s) ReBAR wyłączony (średnio 78 kl./s) Włączony ReBAR (średnio 108 fps) ReBAR wyłączony (76 kl./s) Włączono ReBAR (101 kl./s) Zobacz wszystkie obrazy (6)

NVIDIA powiedziała, że ​​sytuacja nie jest tak jasna: na innym poziomie wzrost może nie być tak znaczący. Firma testuje technologię w remake’u Dead Space i może włączyć ją na listę gier, w których aktywuje się automatycznie.

Aby w pełni wykorzystać ReBAR, potrzebujesz co najmniej karty graficznej NVIDIA RTX z serii 30 oraz kompatybilnego procesora i płyty głównej.

Remake Dead Space zadebiutował 27 stycznia na PC (Steam, EA App, EGS), PS5, Xbox Series X i S. Dziś, 3 lutego, gra otrzymała patch 1.04 z usprawnieniami wydajnościowymi, ale nie ratuje ona przed zacinaniem się w rozgrywka.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz