GPU na wagę: w chmurze Vultr można nawet wypożyczyć „kawałek” NVIDIA A16

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Akceleratory NVIDIA A16 do wdrażania platform wirtualnych pulpitów (VDI) stały się dostępne w infrastrukturze chmurowej Vultr Cloud. Twierdzi się, że pozwala to zorganizować pracę zdalną z grafiką i możliwościami, które są prawie nie do odróżnienia od konwencjonalnych komputerów PC. Akcelerator NVIDIA A16 integruje cztery procesory graficzne Ampere i 64 GB pamięci GDDR6. Dzięki narzędziom do wirtualizacji Vultr oferuje różne konfiguracje dla VDI, na przykład z ułamkowymi zasobami GPU i pamięcią wideo od 1 GB.

Vultr jest pierwszym dostawcą usług w chmurze oferującym akceleratory NVIDIA A16. Możliwe jest wdrażanie środowisk komputerowych Windows i Linux o wysokiej wydajności i małych opóźnieniach, do których można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca na świecie. W przypadku zadań intensywnie korzystających z grafiki, takich jak wizualizacja, renderowanie i projektowanie wspomagane komputerowo (CAD), dostępne są instancje oparte na NVIDIA A40. Do łączenia można używać różnych klientów, w tym Parsec, Microsoft Remote Desktop i VNC.

Chociaż NVIDIA A16 jest zoptymalizowana pod kątem platform VDI, akcelerator może być również używany do transkodowania wideo, przesyłania strumieniowego treści i uczenia maszynowego. Instancje NVIDIA A16 zaczynają się od 21,5 USD miesięcznie. skonfigurowany z 1/16 zasobów pojedynczego GPU, 1 GB pamięci GDDR6, 1 vCPU, 4 GB RAM i 50 GB pamięci NVMe. „Praca zdalna jest obecnie normą w wielu zawodach, a działy IT coraz częściej odkrywają, że zarządzanie wirtualnymi pulpitami jest łatwiejsze, bezpieczniejsze i tańsze niż komputery fizyczne” — zauważa Vultr.

Powiązane materiały:

Wydanie platformy Termidesk 4.0 VDI: odłączalne profile Linux, narzędzia do dostarczania aplikacji Windows i inne innowacje Kaspersky Lab udostępnił cyberodpornego cienkiego klienta MTS uruchomił usługę wynajmu wirtualnych stacji roboczych z obsługą GPU Roczne przychody SKB Kontur przekroczyły 26 miliardów rubli. Supermocarstwo IoT: Chiny osiągają 1,8 miliarda komórkowych połączeń IoT

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz