GP Ultra Plus – akumulatory o zwiększonej mocy

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Bez względu na to, jak zaawansowany technologicznie może wydawać się otaczający nas świat, wiele urządzeń nie będzie mogło działać bez najprostszych komponentów. Na przykład baterie alkaliczne. Wydawać by się mogło, że wiele urządzeń jest wyposażonych w standardowe baterie, jednak wiele, wiele urządzeń elektronicznych zasilanych jest „w staromodny sposób” z baterii AA i AAA. W tym materiale opowiemy Państwu bardziej szczegółowo o nowych akumulatorach GP Ultra Plus z technologią G-TECH, które charakteryzują się wysoką wydajnością i zapewniają długi czas pracy.

Kluczową cechą baterii alkalicznych GP Ultra Plus jest technologia G-Tech, która zapewnia im zwiększoną moc. Dokładniej, producent deklaruje aż o 200% większą moc w porównaniu do międzynarodowej normy IEC 60086-2:2021 dla baterii alkalicznych. Mówi się, że baterie GP Ultra Plus AA (LR6) oferują o 200% więcej energii, podczas gdy baterie AAA (LR03) zapewniają o 150% więcej energii.

Warto dodać, że w akumulatorach GP Ultra Plus zastosowano proszek Zinc S o dużej gęstości, który zwiększa wydajność podczas pracy z mocnymi urządzeniami. Czasem jednak konwencjonalne akumulatory nie radzą sobie z urządzeniami wymagającymi większego prądu i szybko ulegają awarii – z nowościami firmy GP nie będzie już takiego problemu. Wielopierścieniowy rdzeń grafitowy o wysokiej czystości poprawia przewodność elektryczną i utrzymuje moc przez długi czas.

Wszystko to pozwoli Ci zapewnić energię na długi czas dowolnym urządzeniom i sprzętom zasilanym bateryjnie. Na przykład wielu graczy staje przed koniecznością częstej wymiany baterii w kontrolerze konsoli do gier. Lub Twoja mysz do gier zbyt szybko rozładowuje baterie. Podobna sytuacja często ma miejsce w przypadku mocnych latarek, zabawek dla dzieci z silnikami i wszelkiego rodzaju bardziej złożonej elektroniki. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem będą akumulatory GP o zwiększonej mocy, które nie będą wymagały częstej wymiany. Przykładowo w myszach komputerowych baterie zapewnią aż 500 godzin pracy.

Kolejną ważną cechą nowych akumulatorów GP jest to, że podczas ich produkcji wprowadzono nową technologię zabezpieczenia przed wyciekami. W nowych produktach zastosowano dodatkowy nylonowy pierścień, a także powłokę antykorozyjną na obudowie, która zapobiega rozszczelnieniu akumulatora. Ponadto akumulatory te można przechowywać przez długi czas bez obawy, że wyciekną. Producent twierdzi, że trwałość Ultra Plus wynosi 10 lat.

Pod względem pozostałych parametrów technicznych akumulatory GP Ultra Plus są w miarę standardowe. Posiadają napięcie 1,5 V, można je przechowywać w temperaturze do +45°C przy wilgotności względnej do 75% oraz pracować w temperaturze od –20 do +60°C przy wilgotności względnej do 65% . Elementy typu AA mają wysokość 50 mm i średnicę 14 mm i ważą 24 gramy. Z kolei akumulatory AAA mają wysokość 44 mm, średnicę 10,5 mm i wagę 12 gramów.

Baterie GP Ultra Plus można łatwo odróżnić od swoich poprzedników, ponieważ są wypuszczane w zaktualizowanej konstrukcji. Same akumulatory wykonane są w kolorach czarnym i zielonym. Nowe produkty oferowane są w pakietach po dwa, cztery lub osiem sztuk. Blistry również zostały unowocześnione, kładąc nacisk na przyjazność dla środowiska: są teraz wykonane z grubego papieru, a do produkcji wykorzystuje się atrament na bazie soi. Konstrukcja opakowania jest przyjazna dla użytkownika: istnieje możliwość ponownego zamknięcia opakowania, jeśli nie potrzebujesz wszystkich baterii na raz.

GP jest jednym z wiodących na świecie producentów akumulatorów. Baterie GP z technologią G-Tech produkowane są na precyzyjnych, zrobotyzowanych liniach produkcyjnych. Każdy akumulator produkowany jest zgodnie ze wszystkimi międzynarodowymi wymogami jakościowymi.

Dzięki zaawansowanej technologii i rygorystycznej kontroli jakości akumulatory GP z technologią G-Tech zapewniają niezawodne, długotrwałe zasilanie różnorodnych urządzeń. GP w dalszym ciągu inwestuje w rozwój nowych produktów i ulepszanie procesów produkcyjnych, aby zapewnić konsumentom rozwiązania wysokiej jakości.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz