Google rozwija Chrome na iOS na silniku Blink – łamie to regulamin Apple App Store

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Zasady Apple App Store wymagają, aby przeglądarki innych firm, takie jak Google Chrome, działały na silniku WebKit. Nie powstrzymało to jednak Google przed rozpoczęciem eksperymentu stworzenia wersji Chrome na iOS w oparciu o własny silnik Blink, choć jak dotąd nie było mowy o próbie masowego udostępnienia takiej aplikacji.

Twórcy zauważają, że wersja Chrome na iOS oparta na Blink jest eksperymentalna i nie jest przeznaczona do użytku konsumenckiego. Według nich za pomocą aplikacji testowana jest grafika i określane są niektóre cechy wydajności platformy oprogramowania iOS. Rzecznik Google wyjaśnił, że wersja Chrome oparta na Blink jest częścią większej inicjatywy, a firma nie zamierza masowo dystrybuować aplikacji, ponieważ naruszałoby to zasady Apple.

Nie jest jednak jasne, dlaczego Google testuje możliwości Blink w iOS. Jeśli polityka Apple pozostanie niezmieniona, Google nie będzie mógł dystrybuować użytkownikom żadnej aplikacji opartej na silniku. Źródło zauważa, że ​​opracowanie przez Google nowej wersji przeglądarki może nie być przypadkowe. Rząd USA od dawna naciska na Apple i Google, aby ich platformy były bardziej otwarte. Pojawiły się również pogłoski, że władze mogą zmusić Apple do otwarcia iOS dla zewnętrznych sklepów z treściami cyfrowymi. Jeśli w przyszłości Apple złagodzi swoją obecną politykę App Store, to Google prawdopodobnie będzie mógł szybko uruchomić wersję swojej przeglądarki opartą na Blink.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz