Google pokazało zaktualizowaną stronę logowania do konta

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Niektórzy użytkownicy Google, którzy niedawno zalogowali się na swoje konta, zaczęli wyświetlać komunikat, że strona logowania „wkrótce będzie dostępna w nowym wyglądzie”. Teraz sama firma zdecydowała się zademonstrować zaktualizowany wygląd tej strony.

Nie zaszły żadne istotne zmiany – nowa strona jest bardzo podobna do starej. Kolejność działań również nie uległa zmianie, a strona została jedynie nieznacznie przekształcona zgodnie ze stylem korporacyjnym Material Design: nagłówek został wyrównany nie do środka, ale do lewej krawędzi, aby ujednolicić wyświetlanie strony na ekranach różnych urządzeń, także tych szerokich, jak na składanym smartfonie Google Pixel Fold czy Pixel Tablet.

Na stronie użytkownicy proszeni są o podanie hasła, użycie klucza dostępu lub uwierzytelnienie inną metodą – przynajmniej do czasu, gdy logowanie do systemu stanie się całkowicie bezhasłowe. Możliwe, że dzięki mniejszym zmianom w wyglądzie nowy wygląd strony logowania spowoduje mniejsze niezadowolenie wśród użytkowników Google. Na przykład wielu było niezadowolonych z przeprojektowanego wyglądu Gmaila. Tym razem Google nie da wyboru ani administratorom Workspace, ani użytkownikom kont osobistych: wdrażanie nowego widoku strony rozpoczęło się 21 lutego i zakończy 4 marca 2024 roku. Następnie stara strona będzie wyświetlana tylko użytkownikom przestarzałych przeglądarek.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz