Google otworzył multiwyszukiwarkę dla wszystkich – jedno żądanie może teraz zawierać tekst i obraz

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Google ogłosiło dzisiaj szereg interesujących nowych funkcji, w tym funkcje AI w firmowej wyszukiwarce i ulepszenia firmowego tłumacza. Wraz z tym ogłoszono, że funkcja multi-search, która pozwala na jednoczesne wyszukiwanie w tekście i obrazach, staje się dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji mobilnej Google Lens.

Multi-wyszukiwarka została wprowadzona w kwietniu ubiegłego roku i była pozycjonowana jako sposób na unowocześnienie wyszukiwarki Google. Według doniesień, w ciągu kilku miesięcy użytkownicy aplikacji Lens będą mogli również korzystać z funkcji „multi-search near me”, będącej odmianą tej funkcji do wyszukiwania lokalnych organizacji i firm.

Algorytm Multitask Unified Model (MUM) AI stał się podstawą multiwyszukiwania, które jest w stanie przetwarzać dane w różnych formatach, w tym tekst, zdjęcie i wideo, a następnie wyciągać wnioski i ustalać powiązania między tematami, koncepcjami i pomysłami. Google włączył MUM w aplikacji Lens, umożliwiając użytkownikom łączenie obrazów i tekstu w jednym żądaniu.

„Wprowadzając Lens, zmieniliśmy znaczenie wyszukiwania. Od tego czasu przenieśliśmy Lens bezpośrednio na pasek wyszukiwania i nadal wprowadzamy nowe funkcje, takie jak zakupy i pomoc krok po kroku w wykonywaniu różnych zadań ”- powiedział Prabhakar Raghavan, wiceprezes ds. wyszukiwania odpowiedzialny za Google.

Na przykład użytkownik może wyszukać w wyszukiwarce zdjęcie koszuli, która mu się podoba, a następnie użyć Obiektywu, aby znaleźć ten sam wzór, ale na innym typie odzieży lub tę samą koszulę w innym kolorze. Możesz też zrobić zdjęcie zepsutej części, np. roweru, wysłać zdjęcie do wyszukiwarki i uzupełnić zapytanie tekstem „jak to naprawić”. Wyszukiwarka przetworzy takie żądanie z tekstu i obrazu i zwróci odpowiednie wyniki.

W październiku ubiegłego roku funkcja multi-search stała się dostępna w Stanach Zjednoczonych, aw grudniu w Indiach. Teraz multiwyszukiwanie w Lens jest dostępne na wszystkich urządzeniach, dla wszystkich użytkowników i we wszystkich krajach, w których Lens jest dostępny.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz