Google na nowo wyobraża sobie wyszukiwanie za pomocą sztucznej inteligencji 8 lutego

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

W przyszłym tygodniu Google zorganizuje wydarzenie, podczas którego będzie mówić o technologiach wyszukiwania i sztucznej inteligencji (AI). Transmisja na żywo z Paryża rozpocznie się 8 lutego o godzinie 14:30 czasu lokalnego (16:30 czasu moskiewskiego).

Podczas wydarzenia Google ujawni, w jaki sposób „wyobrazi sobie na nowo, w jaki sposób ludzie i informacje są znajdowane, eksplorowane i wchodzą w interakcje z mocą sztucznej inteligencji, dzięki czemu znajdowanie tego, czego potrzebujesz, jest bardziej naturalne i intuicyjne niż kiedykolwiek wcześniej”. Firma uznała pojawienie się ChatGPT za bezpośrednie zagrożenie dla swojej podstawowej działalności i wykorzystała swoje wysiłki w zakresie sztucznej inteligencji do granic możliwości.

Jednym z potencjalnych zagrożeń okazał się Microsoft, który pozyskał wsparcie OpenAI, które opracowało ChatGPT i zaczęło integrować możliwości platformy z wieloma usługami, w tym z wyszukiwarką Bing. W staraniach Google o utrzymanie swojej pozycji doszło do tego, że Sergey Brin, jeden z założycieli firmy, który przeszedł na emeryturę, wrócił do bezpośredniej pracy z kodem programu.

Na razie nie ma żadnych dodatkowych informacji na temat wydarzenia – niewykluczone, że Google po prostu opowie o nowych funkcjach swoich dotychczasowych usług, takich jak Obiektyw, Tłumacz czy Mapy. Wszystkie te usługi są również aktywnie zintegrowane z algorytmami sztucznej inteligencji.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz