Globalne dostawy komputerów stacjonarnych i laptopów spadły o 15% w zeszłym kwartale

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Dostawy komputerów osobistych na rynek światowy w trzecim kwartale spadły rok do roku o 15% do 74,3 mln sztuk. Świadczy o tym najnowszy raport firmy analitycznej IDC. W ubiegłym roku, w tym samym okresie sprawozdawczym, na rynek światowy dostarczono 87,3 mln komputerów osobistych.

 Źródło obrazu: Dell

Z raportu wynika, że ​​w ostatnim kwartale dostawy komputerów stacjonarnych i mobilnych najbardziej spadły w HP – natychmiast o 27,8%. Producent wprowadził na rynek 12,7 mln komputerów, wobec 17,6 mln rok wcześniej.

W przypadku Della i Lenovo dostawy komputerów osobistych spadły odpowiednio o 21,2% i 16,1%. Pierwsza z nich to prawie 12 dostarczonych komputerów. Lenovo nadal jest liderem na rynku, sprzedając prawie 16,9 miliona komputerów PC w trzecim kwartale.

Udziały rynkowe pięciu największych dostawców komputerów PC.  Źródło obrazu: IDC

Udziały rynkowe pięciu największych dostawców komputerów PC. Źródło obrazu: IDC

Apple było jedyną firmą na liście pięciu największych dostawców komputerów PC, która odnotowała wzrost sprzedaży produktów. W trzecim kwartale dostawy jej komputerów wzrosły o 40% do ponad 10 milionów laptopów i komputerów stacjonarnych.

Statystyki dostarczane przez IDC obejmują komputery stacjonarne, laptopy i stacje robocze. Nie obejmuje danych o dostawach tabletów, a także systemów serwerowych.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz