Galaxy Watch 7 będzie pierwszym urządzeniem Samsunga zasilanym procesorem Exynos wykonanym w procesie technologicznym 3 nm.

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Samsung zamierza rozpocząć produkcję 3-nanometrowych chipów w przyszłym roku, a opanowanie produkcji produktów wykorzystujących procesy techniczne 2 nm i 1,4 nm planuje odpowiednio w 2025 i 2027 roku. Według źródeł internetowych pierwszym urządzeniem Samsunga z autorskim 3-nanometrowym procesorem będzie smartwatch Galaxy Watch 7, który powinien zostać wypuszczony na rynek w drugiej połowie przyszłego roku.

Najprawdopodobniej flagowe smartfony Galaxy S24 zostaną zaprezentowane na początku 2024 roku, ale ich sprzęt będzie oparty na 4-nanometrowym procesorze Exynos 2400. Według źródła pierwszy 3-nanometrowy chip Samsunga pojawi się w drugiej połowie roku i będzie zastosowany w smartwatchu Galaxy Watch 7. Wciąż nie wiadomo, czy procesor ten będzie nosił nazwę Exynos W940.

Od premiery Galaxy Watch 4 w 2021 roku smartwatche Samsunga napędzane są procesorami Exynos wyprodukowanymi w procesie technologicznym 5 nm. Dotyczy to także chipa Exynos W930, który zasilał tegorocznego Galaxy Watch 6. Pracuje on na wyższej częstotliwości 1,4 GHz od swojego poprzednika, ale oczywiście to nie wystarczy, aby mówić o milowym skoku w przejściu na nową generację.

Oczekuje się, że bardziej znacząca aktualizacja nastąpi w przyszłym roku, kiedy na rynek trafi Galaxy Watch 7 wyposażony w pierwszy komercyjny procesor Samsunga wykonany w procesie technologicznym 3 nm. Prawdopodobnie nowy smartwatch południowokoreańskiej firmy zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas drugiej corocznej imprezy Galaxy Unpacked, która odbędzie się w drugiej połowie 2024 roku. Oprócz tego producent może wprowadzić także nowe składane smartfony, które najprawdopodobniej napędzane będą procesorami Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz