Fujifilm przedstawia mały aparat Instax Pal z dołączoną drukarką fotograficzną

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Wprowadzając najnowszy produkt z serii Instax, Fujifilm zdecydowało się oddzielić aparat od drukarki. Miniaturowy aparat Instax Pal umożliwia wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 4,9 Mpix, które następnie można wydrukować na dołączonej drukarce mobilnej Instax Mini Link 2, po nałożeniu na nie efektów w aplikacji mobilnej.

Fujifilm Instax Pal adresowany jest do fotografów-amatorów w wieku 13 lat i starszych. Aparat działa automatycznie, ale dostępne są ustawienia przysłony i migawki dostosowane do różnych warunków fotografowania, zarówno w plenerze, jak i w pomieszczeniach. Urządzenie może pochwalić się obiektywem szerokokątnym i lampą błyskową. Aby zrobić zdjęcie, możesz nacisnąć spust migawki na tylnym panelu, zrobić to zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej, ale możesz też wykonać 3, 6, 11 lub 21 zdjęć w odstępach 3 sekundowych.

Instax Pal jest wyposażony w odłączany pierścień, który można umieścić na palcu i używać jako uchwytu, montować jako wizjer lub używać jako stojaka do zdalnego fotografowania. Jest głośnik do wskazówek audio, port USB Type-C do ładowania, gniazdo microSD (wbudowana pamięć wystarcza tylko na 50 zdjęć), a nawet śrubowe mocowanie do statywu. Aplikacja mobilna Instax Pal umożliwia połączenie się z aparatem poprzez Bluetooth – tutaj możesz wykadrować ujęcie i zwolnić migawkę. Nie brakuje także opcji post-processingu: regulacja ekspozycji, wybór trybu bogatego lub naturalnego. Przed wydrukowaniem możesz przeprowadzić dodatkową edycję, zastosować filtr, dostosować jasność i kontrast, obrócić lub przyciąć obraz oraz dodać tekst, emotikony lub naklejki.

Aby drukować ze smartfona, trzeba będzie zainstalować drugą aplikację, ale jej zaletą jest to, że mogą to być także zdjęcia wykonane dowolnym innym aparatem. Efektem końcowym są fotografie o wymiarach 54 × 86 mm: wydruk trwa około 15 sekund, a wywoływanie około 1,5 minuty. Fujifilm Instax Pal trafi do sprzedaży pod koniec października w cenie 200 dolarów, a zestaw wkładów na 10 zdjęć będzie kosztować 15,75 dolara.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz