Flagowy Core i9-13900K może automatycznie przetaktować do 5,8 GHz, potwierdza polski sprzedawca

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Polski detalista x-kom opublikował 30-sekundową reklamę dotyczącą nowych procesorów Intel Raptor Lake, w której potwierdził jedną z kluczowych cech technicznych flagowego procesora przyszłej serii – Core i9-13900K. Najwyraźniej film został opublikowany z wyprzedzeniem, ponieważ został bardzo szybko usunięty. Jednak zrzuty ekranu w sieci pozostały.

Źródło obrazu: X-kom

W szczególności wideo potwierdza, że ​​procesory nowej generacji będą oferować do 8 wydajnych i do 16 energooszczędnych rdzeni, a także będą w stanie automatycznie przetaktować do częstotliwości 5,8 GHz. Oczywiście te maksymalne cechy będą nieodłączną częścią flagowego Core i9-13900K. Niestety nie są zgłaszane żadne dodatkowe informacje techniczne.

Podczas jutrzejszego wydarzenia Intel Innovation, spodziewane jest ogłoszenie starszych modeli procesorów Core 13. generacji z przyrostkami K i KF. Te chipy mają moc 125 W i posiadają odblokowany mnożnik do ręcznego przetaktowywania. Zapowiedź młodszych modeli procesorów z TDP 35 i 65 W spodziewana jest później. Niewykluczone, że zostaną zaprezentowane na targach CES 2023 na początku stycznia przyszłego roku.

Specyfikacje wielu modeli procesorów nadchodzącej serii Raptor Lake są już dobrze znane dzięki wcześniejszym przeciekom. Pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie i dane o kosztach nowych produktów.

Źródło obrazu: VideoCardz
Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz