Firma Remedy ujawniła fabułę i daty premiery pierwszego dodatku fabularnego do Alana Wake’a II oraz podzieliła się szczegółami dotyczącymi drugiego

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Firma Remedy ujawniła fabułę i daty premiery pierwszego dodatku fabularnego do Alana Wake’a II oraz podzieliła się szczegółami dotyczącymi drugiego

Z okazji premiery horroru psychologicznego Alan Wake II deweloperzy z fińskiego studia Remedy Entertainment podzielili się z IGN swoimi planami dotyczącymi płatnych dodatków do gry.

O tym, że Alan Wake II będzie czekał na płatne dodatki, mówiono jeszcze przed premierą projektu. Dostęp do dodatków fabularnych Night Springs i Lakehouse jest zawarty w Horror Enhanced Edition.

Jak się okazało, „Night Keys” ma ukazać się pod koniec wiosny 2024 roku (plany mogą jeszcze ulec zmianie), a „House by the Lake” wciąż nie ma ustalonej daty premiery.

Dodatek Night Keys poświęcony jest serialowi telewizyjnemu o tym samym tytule ze świata Alana Wake’a. Gracze wcielą się w postacie znane z serii i doświadczą niewyjaśnionych wydarzeń w kilku samodzielnych odcinkach.

Fabuła The Lake House koncentruje się wokół tajnej placówki o tej samej nazwie położonej nad brzegiem jeziora Cauldron, gdzie coś idzie nie tak. Rzeczywistości Sagi Anderson i Alana Wake’a ponownie się przetną.

W oczekiwaniu na premierę płatnych dodatków, Alan Wake II otrzyma łatkę z trybem New Game+ (poziom trudności koszmar, alternatywna zawartość fabularna i kilka niespodzianek) oraz trybem fotograficznym.

Alan Wake II ukazał się dzisiaj, 27 października, na PC (Epic Ganes Store), PS5, Xbox Series X i S. Pierwsze oceny krytyków są zachęcające (88-92% w serwisie Metacritic), jednak gra boryka się z pewnymi problemami technicznymi .

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz