Firma Philips wprowadza na rynek słuchawki zaprojektowane specjalnie do użytku podczas snu

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Firma TP Vision, która jest właścicielem praw do używania marki Philips, zapowiedziała wprowadzenie na rynek słuchawek specjalnie zaprojektowanych do noszenia nawet podczas snu. Model N7808 powstał we współpracy z marką Kokoon, która ma w swoim portfolio słuchawki Nightbuds o niemal identycznym wyglądzie.

Opracowując konstrukcję modelu specjalnie wzięto pod uwagę możliwość używania go w łóżku, a wkładki prawie nie wystają z uszu, w dużej mierze dzięki temu, że ich grubość wynosi zaledwie 6 mm. W tym przypadku mówimy o modelu „wzmacniającym”, z tzw. zrównoważona armatura, która zapewnia optymalną wydajność nawet w kompaktowych wkładkach porównywalnych z klasycznymi wersjami o grubości 20 milimetrów lub więcej.

Jednak tym, co czyni słuchawki naprawdę wyjątkowymi, jest zastosowanie czujników, które śledzą wzorce snu, co pozwala zatrzymać odtwarzanie dźwięku po zaśnięciu użytkownika.

Wadą jest zintegrowanie wielu czujników w specjalnym module, który podczas pracy znajduje się na karku użytkownika. Posiada również wbudowany akumulator oraz moduł Bluetooth. Dane dotyczące korzystania z aktywnej redukcji szumów nie są dostępne. Zapewnione jest jednak generowanie inteligentnego „białego szumu”, który częściowo maskuje dźwięki, z których użytkownik może się obudzić.

Ładowanie baterii wystarcza na 10 godzin pracy, co biorąc pod uwagę główny cel nowości, będzie wystarczające dla większości użytkowników. Specjalna aplikacja opracowana we współpracy z Kokoon pozwala użytkownikowi śledzić czas trwania snu, a także jego fazy i czas trwania każdej z nich. SN7808 są już dostępne za 174 USD dla wczesnych nabywców, później słuchawki będą kosztować od 249 USD.

To niejedyne nietypowe ogłoszenie. Według ekspertów Apple przygotowuje się w dającej się przewidzieć przyszłości do wypuszczenia dla firmy bezprecedensowo taniego modelu słuchawek bezprzewodowych w cenie 99 USD.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz