Firma Microsoft wymusi aktualizację zgodnych komputerów do systemu Windows 11 23H2

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Firma Microsoft okresowo wymusza aktualizacje systemu Windows na komputerach konsumenckich. Jest to konieczne, aby zapewnić, że znaczna część użytkowników będzie pracować z najnowszymi wersjami platformy oprogramowania. To samo gigant oprogramowania uczyni z wydanym w ubiegłym roku Windowsem 11 23H2, który wchodzi w szerszą fazę wdrożenia.

Strona pomocy technicznej Microsoftu ujawniła, że ​​wkrótce kompatybilne komputery będą zmuszone dokonać aktualizacji do systemu Windows 11 23H2. „Ta automatyczna aktualizacja jest przeznaczona dla urządzeń z wersją systemu Windows 11, dla której wsparcie techniczne wkrótce się zakończy” – stwierdził Microsoft w oświadczeniu.

Dlatego wymuszona aktualizacja czeka na urządzenia, na których obecnie działają systemy Windows 11 21H2 i Windows 11 22H2. Wsparcie dla systemu Windows 11 21H2 zakończyło się 10 października 2023 r., a system Windows 11 22H2 będzie dostępny do 8 października 2024 r. Zakończenie wsparcia oznacza, że ​​Microsoft wypuści kolejne aktualizacje dla tych wersji systemu operacyjnego, w tym poprawki zabezpieczeń.

Automatyczna aktualizacja do Windows 11 23H2 odbędzie się w kilku etapach. W ramach tych działań Microsoft wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do identyfikowania urządzeń, które są najbardziej zgodne z aktualizacją, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji. Te komputery zostaną zaktualizowane w pierwszej kolejności, a systemy, na których mogą wystąpić problemy w związku z aktualizacją, zostaną przesunięte na koniec kolejki.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz