eBay zwolni 500 pracowników – personel firmy zostanie zredukowany o 4%

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

eBay, który jest właścicielem serwisu aukcyjnego o tej samej nazwie, ogłosił zamiar zwolnienia 500 pracowników, co zmniejszy liczbę pracowników o około 4%. Ogłoszenie zostało ogłoszone w tym tygodniu przez prezesa eBay, Jamiego Iannone.

W notatce, którą Iannone przesłał swoim podwładnym, czytamy, że po przestudiowaniu globalnej sytuacji makroekonomicznej w ostatnich miesiącach podjęto decyzję o konieczności obniżenia kosztów firmy. Należy zauważyć, że redukcja personelu pomoże wzmocnić zdolność eBay do zapewnienia swoim klientom najlepszych doświadczeń i pomoże firmie skoncentrować się na obszarach, które są niezbędne do zapewnienia dalszego rozwoju platformy.

„Co najważniejsze, ta decyzja da nam dodatkową przestrzeń do inwestowania i tworzenia nowych miejsc pracy w obiecujących obszarach, w tym nowych technologii, innowacji konsumenckich i kluczowych rynków. Firma będzie mogła kontynuować proces adaptacji i dostosowywania się do zmieniających się warunków makroekonomicznych, realiów gospodarczych i krajobrazu technologicznego” – powiedział Iannone w oświadczeniu.

Według dostępnych danych pracownicy eBay, którzy będą musieli odejść z firmy, zostaną o tym poinformowani w ciągu 24 godzin. Należy pamiętać, że ogłoszenie eBay jest ostatnim z serii zwolnień w dużych firmach technologicznych. Zoom niedawno ogłosił zwolnienie 1300 osób, aw styczniu tego roku Google i Microsoft ogłosiły plany zwolnienia odpowiednio 12 000 i 10 000 pracowników.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz