EA Sports FC 24 odkryło błąd, który pozwala pokonać każdego przeciwnika – fani trąbią na alarm, Electronic Arts jest nieaktywne

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Seria piłkarska FIFA (obecnie EA Sports FC) firmy Electronic Arts od lat znana jest z zabawnych, a czasem przerażających błędów, ale najnowszy błąd w EA Sports FC 24 wzbudził poważne obawy wśród fanów fair play.

Wspomniany błąd pozwala użytkownikowi całkowicie przyczepić piłkę do nogi wirtualnego sportowca i w tej formie z łatwością ominąć przeciwników i zdobyć bramkę (lub się do tego przyczynić).

Aby aktywować błąd, będziesz potrzebować piłkarza ze stylem gry „Trickery+”. Przy odbiorze piłki musisz zastosować specjalną technikę „Trickstera” i gdy tylko piłka dotknie Twojej stopy, wykonaj fałszywe kopnięcie, trzymając R1/RB na padzie.

Poważny exploit w grze używany przeciwko zawodowemu graczowi FIFA Stokesowi. Należy to naprawić jak najszybciej. byu/MA_Tingle wEASportsFC

Wyśledzenie źródła błędu jest problematyczne, ale rozprzestrzeniło się ono już na tyle szeroko, że wpływa na rywalizację w trybie wieloosobowym – na przykład w dywizjach Ultimate Team, gdzie wynik meczu wpływa na ocenę i nagrody gracza.

Jedynymi czynnikami ograniczającymi są trudne wykonanie i ograniczona liczba sportowców w grze ze stylem Stunt+. Jednak fani już biją na alarm i wzywają EA do podjęcia działań.

Ten błąd wymyka się spod kontroli przezu/Iwantyouguts w EASportsFC

W komentarzach do demonstracji błędu na Reddicie fani nie spodziewają się, że EA szybko naprawi lukę i narzekają na ogrom problemów z grą. „Gramy w otwartą betę za 110 euro, prawda?” – pyta Horse-Dig.

EA Sports FC 24 ukazało się 29 września na PC (Steam, EA App, EGS), PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i S oraz Switch. Pomimo odmowy licencji FIFA, grę w pierwszym tygodniu premiery przyciągnęło ponad 11,3 miliona osób.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz