DOM.RF zwiększył zawartość informacyjną usługi biznesowej UIIHS dla programistów poprzez rozszerzenie możliwości API

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

DOM.RF rozszerzył funkcjonalność usługi API Unified Housing Construction Information System (UIIS): teraz użytkownicy mają dostęp do jeszcze bardziej szczegółowych informacji zarówno na temat budowanych kompleksów mieszkaniowych, jak i ich wewnętrznej zawartości. Operatorem UIIHS jest Instytut Rozwoju DOM.RF.

API UIIHS umożliwia programistom, bankom, producentom i dostawcom towarów i usług budowlanych, agencjom konsultingowym i nieruchomościom oraz innym organizacjom szybkie otrzymywanie niezbędnych analiz z UIIHS. Charakterystykę powstającego budynku mieszkalnego deweloperzy wypełniają w deklaracji projektowej.

Zdjęcie: DOM.RF

Za pomocą zaktualizowanego API użytkownicy mogą uzyskać jeszcze bardziej szczegółowe informacje o mieszkaniach, apartamentach i powierzchniach komercyjnych w kompleksie mieszkaniowym. Dla każdego pokoju (zarówno mieszkalnego, jak i niemieszkalnego) można znaleźć powierzchnię, wielkość pokoju, cel funkcjonalny. Kolejną innowacją są informacje o efektywności energetycznej budynków oraz generalni wykonawcy wykonujący prace w celu zarządzania procesem budowlanym. Ponadto dostępne są informacje o terminach wydawania kluczy akcjonariuszom lub odroczeniu ich wydania, a także o liczbie miejsc parkingowych na terenie kompleksu mieszkalnego.

„Nieustannie doskonalimy nasze usługi i oferujemy produkty spełniające oczekiwania uczestników rynku. Obecnie rośnie zainteresowanie energooszczędnym, zielonym budownictwem, coraz większą wagę przywiązuje się do technologii stosowanych przez firmy budowlane, a także ich reputacji. Na tej podstawie rozszerzyliśmy listę atrybutów przekazywanych przez nasze API. Większa ilość różnych informacji to bardziej szczegółowa analiza, okazja do zobaczenia ogólnego obrazu rynku lub skupienia się na określonych wskaźnikach” – skomentował Alexander Lukyanov, dyrektor EIIHS.

UIIHS API polega na integracji portalu our.dom.rf z zewnętrznymi systemami informatycznymi i w toku synchronicznej interakcji poprzez REST pozwala na uzyskanie danych z UIIHS, które są istotne w momencie zapytania, a następnie osadzić do swojego systemu informatycznego w celu dalszej analizy.

Powiązane materiały:

Grupa 3Logic kontrolowała jakość prac budowlanych przy pomocy psa-robota NVIDIA pomaga tworzyć dokładne cyfrowe bliźniaki centrów danych HPC Centrum danych zamiast magazynu: firmy budowlane z branży logistycznej ponownie skupiają się na rynku data center Chiny wycofują faksy i modemy ISDN Directum udostępnia rozwiązanie do zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwie

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz