CS:GO ustanowiło nowy rekord ponad 1,32 miliona jednoczesnych graczy online, prawie 11 lat po premierze.

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) pobił swój poprzedni rekord największej liczby jednoczesnych graczy online, osiągając szczyt 1 320 219 użytkowników około 16:50 czasu moskiewskiego 11 lutego 2023 r. Szczyt online nastąpił w kulminacyjnym momencie jednego z największych turniejów roku, IEM Katowice 2023, przed półfinałami, które rozpoczęły się o godzinie 17:30 czasu moskiewskiego konfrontacją między Navi i Heroic, a zakończyły się bitwą między G2 i Liquid później w ciągu dnia.

Rekord online CS:GO został dodatkowo wzmocniony przez pojawienie się w grze nowej obudowy Revolution Case, kapsuły naklejek szpiegowskich oraz zestawu muzycznego ULTIMATE amerykańskiego rapera Denzela Curry’ego. Nowe skrzynie, zestaw naklejek i dodanie świeżej zawartości muzycznej do CS:GO, w połączeniu z katowickim turniejem, wygenerowały niespotykany dotąd poziom zainteresowania grą, która zgromadziła rekordową liczbę graczy.

Jak podaje serwis SteamDB, internetowy rekord gry padł podczas męczących godzin oczekiwania na rozpoczęcie półfinałów IEM Katowice 2023. CS:GO jest obecnie najczęściej graną grą na platformie Steam i zajmuje drugie miejsce na liście najczęściej pobieranych gier (około 326,09 mln pobrań).

Poprzedni szczyt liczby graczy w CS:GO został ustanowiony w kwietniu 2020 r., kiedy liczba ta wynosiła 1 308 983 graczy. Od tego czasu przez większą część 2021 roku liczba graczy w grze spadła poniżej średniej wynoszącej milion graczy, a następnie dramatycznie wzrosła w 2022 roku i wczoraj osiągnęła nowy szczyt. Jednak te wzloty i upadki w żaden sposób nie oznaczają, że CS:GO przeżywało trudny okres.

Pomimo tego, że wydana 21 sierpnia 2012 roku gra ma prawie 11 lat, CS:GO pozostaje „Królową e-sportu” jako najpopularniejsza i jedna z najczęściej pobieranych gier na Steamie, pomimo naśladowców i konkurentów. Naprawdę prawdziwy ponadczasowy klasyk! A już dziś wszystkich fanów e-sportu ucieszy najciekawszy finał IEM Katowice 2023, w którym Heroic i G2 zmierzą się na pięciu mapach. W międzyczasie, czekając na finał, istnieje możliwość przestudiowania zawartości dodanej w najnowszej aktualizacji:

Zawartość skrzyni Rewolucja. Źródło obrazu: zawór

Naklejki z Kapsuły Szpiegowskiej. Źródło obrazu: zawór

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz