Colorfull prezentuje GeForce RTX 4090 i RTX 4080 w wersjach Vulcan, BattleAx i Neptune

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Po prezentacji nowej generacji akceleratorów graficznych GeForce RTX 4000 firmy NVIDIA, jej partnerzy zaczęli zapowiadać nowe produkty pod względem wydajności. Na przykład firma Colorful wprowadziła modele GeForce RTX 4090, GeForce RTX 4080 16 GB i GeForce RTX 4080 12 GB w wersjach Vulcan oraz BattleAx i Neptune. W przyszłości producent zamierza również wypuszczać modele w wersjach Advanced i Ultra.

Źródło obrazu: kolorowe

Niestety Colorful ograniczył się do ogólnych informacji o swoich nowych produktach i nie ujawnił ich parametrów technicznych. Referencyjne charakterystyki akceleratorów można znaleźć w poprzednim artykule. Sądząc po zdjęciach, karty z Kolorowe okazały się bardzo masywne. Modele Vulcan i BattleAx zajmą co najmniej trzy gniazda rozszerzeń w obudowie PC.

Colorfull GeForce RTX 4090/RTX 4080 iGame Vulcan

Jedną z kluczowych cech kart graficznych Colorfull z serii iGame Vulcan GeForce RTX 40 jest nowy system chłodzenia z większymi i wydajniejszymi wentylatorami Hurricane Scythe Blades, które zapewniają przepływ powietrza 55 CFM. System chłodzenia nowości wykracza poza obszar płytki drukowanej karty graficznej. Firma zauważa, że ​​takie podejście do chłodzenia okazało się skuteczne.

Karta wyposażona jest w zdejmowany magnetyczny wyświetlacz cyfrowy iGame Smart LCD o rozdzielczości 800×216 pikseli – znak rozpoznawczy serii Vulcan. Wyświetla różne przydatne informacje o systemie w czasie rzeczywistym. W razie potrzeby możesz również wyświetlać własne obrazy, w tym animowane. Twoja karta graficzna będzie zawierać stację dokującą do wyświetlacza. Ten ostatni łączy się z nim kablem USB. Ponieważ karta jest bardzo duża, producent dostarczył w zestawie wspornik montażowy do akceleratora. Eliminuje ryzyko uszkodzenia gniazda PCIe x16 na płycie głównej pod ciężarem karty graficznej.

Kolorowy GeForce RTX 4090/RTX 4080 BattleAx

Colorfull GeForce RTX 4090/RTX 4080 BattleAx

Karty graficzne z serii BattleAx zapożyczają konstrukcję z poprzedniej generacji akceleratorów GeForce RTX 3000 w tej samej wydajności, ale są wyposażone w trzy większe wentylatory chłodzące o średnicy 98 mm.

Colorfull GeForce RTX 4090/RTX 4080 Neptune

Producent wprowadził również karty graficzne w zupełnie nowej wersji Neptune. Ich kluczową cechą jest bezobsługowy system chłodzenia cieczą z chłodnicą 360 mm. LSS jest wyposażony w trzy wentylatory PWM o średnicy 120 mm. Obudowa karty graficznej, podobnie jak wentylatory, otrzymała podświetlenie RGB.

Same karty graficzne, wyprodukowane przez Nuptune, zajmą dwa gniazda rozszerzeń w obudowie komputera. Zawierają one w pełni pokrywające miedziane bloki wodne z wbudowaną pompą do chłodzenia procesora graficznego, układów pamięci i innych krytycznych komponentów akceleratora.

Dodatkową cechą kart graficznych wykonanych przez Colorful Vulcan i Neptune jest obecność osobnego przycisku szybkiego przetaktowywania. Znajduje się na panelu zewnętrznych złączy wideo.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz