Cloudflare odparł najpotężniejszy atak DDoS – ponad 71 milionów żądań na sekundę

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

W weekend amerykański Cloudflare odparł serię ataków typu „odmowa usługi” (DDoS), w tym „największy” jak dotąd atak DDoS. Według dostępnych danych, w szczytowym momencie siła ataku przekraczała 71 milionów żądań na sekundę.

„Większość ataków osiągnęła szczyt w przedziale 50-70 milionów żądań na sekundę, a największy z nich przekroczył 71 milionów żądań na sekundę. Jest to największy jak dotąd atak HTTP DDoS, przekraczający rekord z czerwca 2022 r. wynoszący 46 milionów żądań na sekundę o ponad 35%”, powiedział Cloudflare w oświadczeniu.

Specjaliści firmy obliczyli, że podczas rekordowego ataku żądania pochodziły z 30 000 adresów IP należących do różnych dostawców chmury. Atakujący atakowali klientów Cloudflare, w tym dostawców usług gier w chmurze, platform przetwarzania w chmurze, firm kryptowalutowych i dostawców hostingu.

Coraz silniejsze i częstsze ataki DDoS są zgodne z najnowszym raportem Cloudflare na temat tego typu zagrożeń. Firma obliczyła, że ​​liczba ataków HTTP DDoS wzrosła o 79% w porównaniu do ubiegłego roku. Liczba ataków wolumetrycznych przekraczających 100 Gb/s wzrosła o 67% kwartał do kwartału. Liczba ataków DDoS trwających ponad 3 godziny wzrosła o 87% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz