Chrome OS wprowadza niestandardowe skróty klawiaturowe

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Google rozpoczął testowanie funkcji, która pomoże użytkownikom ustawić własne skróty klawiaturowe na platformie Chrome OS. Świadczą o tym ukryte ustawienia eksperymentalne „enable-shortcut-customization” i „improved-keyboard-shortcuts”, które pojawiły się w wersji beta Chrome OS 111.

W jednej z sekcji ustawień aplikacji znajdowała się lista skrótów klawiaturowych dostępnych do instalacji, które powinny działać w różnych częściach platformy i aplikacji, a także ich wartości domyślne. W razie potrzeby sekcja umożliwia powrót do wartości domyślnych zarówno dla poszczególnych kombinacji, jak i dla wszystkich skrótów jednocześnie. Niestety funkcja eksperymentalna nie działa jeszcze poprawnie: można ustawić żądane kombinacje, ale naciskanie klawiszy nie daje żadnych efektów.

Wskazówki dotyczące pojawienia się nowej funkcji w systemie operacyjnym pojawiały się już wcześniej, a teraz staje się jasne, jak będzie działać. Oznacza to, że w nadchodzących tygodniach lub miesiącach nowa funkcja będzie stopniowo udostępniana użytkownikom. Sam Google nie skomentował jeszcze niestandardowych skrótów klawiaturowych w systemie operacyjnym Chrome.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz