Chińskie pojazdy elektryczne Jidu otrzymają odpowiednik bota ChatGPT AI firmy Baidu

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Jidu, młody chiński programista pojazdów elektrycznych, zamierza zintegrować chatbota AI Baidu, podobnego do popularnego ChatGPT, w swoich samochodach, które są wyposażone w specjalny interfejs kierowcy i systemy automatyzacji jazdy.

Jidu to wspólne przedsięwzięcie chińskiego giganta IT Baidu i Geely. Startup korzysta z systemu Apollo firmy Baidu, który zapewnia kierowcy zarówno interfejs użytkownika w samochodzie, jak i technologię autonomicznej jazdy. Startup planuje wprowadzić swój pierwszy samochód elektryczny jeszcze w tym roku.

Jidu planuje zintegrować z Apollo chatbota opracowanego przez Baidu, który jest funkcjonalnie podobny do ChatGPT OpenAI i nosi nazwę Ernie. Oczekuje się, że technologia poprawi interakcję użytkownika z maszyną. Tak zwane inteligentne samochody, takie jak ten, który zamierza wprowadzić Jidu, zwykle obsługują sterowanie głosowe.

Baidu powiedział w zeszłym tygodniu, że spodziewa się zakończenia wewnętrznych testów chatbota Erniego w marcu, zanim udostępni go publicznie. Nie wiadomo jeszcze, na ile jego możliwości są porównywalne z ChatGPT, dla którego wciąż istnieją nowe obszary zastosowań. Według źródeł zaznajomionych z wewnętrznymi procesami chińskiej firmy, na rozwój systemów AI wydano już miliardy dolarów. Między innymi Baidu zamierza zintegrować Erniego z własną wyszukiwarką.

Wiadomo, że Startup Jidu otworzył we wtorek swój pierwszy sklep detaliczny w Pekinie.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz