Chatbot Google Bard może teraz odpowiadać na pytania użytkownika w czasie rzeczywistym: jeśli wcześniej wysyłał odpowiedź dopiero po zakończeniu jej tworzenia, teraz możesz obserwować proces pisania odpowiedzi bezpośrednio w trakcie jej generowania. Ponadto możliwe stało się ucięcie odpowiedzi w środku zdania lub w połowie zdania.
Wyświetlanie odpowiedzi Barda w czasie rzeczywistym aktywuje się w ustawieniach systemu, które otwierają się po kliknięciu ikony koła zębatego w prawym górnym rogu okna: możesz przełączać się pomiędzy opcjami „Odpowiedz w czasie rzeczywistym” i „Odpowiedz po zakończeniu”. Bing Chat, podobny chatbot firmy Microsoft, również zapewnia odpowiedzi w czasie rzeczywistym.
Jeśli użytkownikowi nie podoba się reakcja chatbota, można ją w każdej chwili przerwać: gdy chatbot zacznie generować tekst, na ekranie nad oknem żądania pojawi się przycisk „Pomiń odpowiedź”. Po naciśnięciu Bard przestanie generować tekst, a użytkownik będzie miał możliwość wprowadzenia kolejnego pytania lub uzyskania innej odpowiedzi bez czekania na zakończenie pierwszego.
Użytkownikom dostępny jest także przycisk „Wyświetl inne wersje robocze”, który można kliknąć, aby wyświetlić alternatywne odpowiedzi. Tekst sugerowany przez chatbota można zmienić wybierając formę „swobodną” lub „profesjonalną”. Na dole paska menu znajduje się przycisk z logo Google — ta funkcja pozwala porównać odpowiedzi Barda z informacjami zawartymi w wyszukiwaniu.
Teraz, jeśli wyślesz innemu użytkownikowi rozmowę z Bardem, ten użytkownik zobaczy obrazy dołączone do czatu. Wreszcie Google zwiększyło liczbę e-maili, które chatbot może podsumować podczas pracy z Gmailem.
Źródła:
Krawędź 9 do 5 Google Komentarz ( ) Wieczorne 3DNews W każdy dzień powszedni wysyłamy podsumowanie wiadomości bez żadnych bzdur i reklam. Dwie minuty na przeczytanie – i jesteś świadomy głównych wydarzeń. Powiązane materiały Google ogłosiło integrację Asystenta i bota AI Barda – asystent głosowy wkracza na nowy poziom Google zapewni chatbotowi AI Bardowi pamięć umożliwiającą bardziej osobistą komunikację z użytkownikami W wyszukiwarce Google pojawiła się korespondencja użytkowników z botem AI Bardem Naukowcy opracowali „zatrute obrazy”, których artyści mogą używać do walki z sieciami neuronowymi Google uruchomiło generator obrazów AI bezpośrednio w pasku adresu – na razie w trybie testowym ChatGPT ma ponownie dostęp do Internetu w celu wyszukiwania odpowiedzi