Cena Bitcoina przekracza 24 500 USD i osiąga dwutygodniowe maksimum

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Po raz pierwszy od dwóch tygodni kurs bitcoina przekroczył 24 500 USD, dodając prawie 10% swojej wartości w ciągu ostatnich 24 godzin – to najbardziej znaczący pozytywny trend od prawie sześciu miesięcy: 9 września skoczył o 10,5%. w dzień.

W ostatnich dniach największa pod względem kapitalizacji kryptowaluta pogrążyła się w gorączce – jej cena spadła nawet poniżej 21 500 USD.W ten sposób rynek zareagował na ostre działania amerykańskich regulatorów dotyczące branży kryptowalut, a także na prawdopodobne dalsze kroki rząd USA do ograniczenia inflacji. Ale pesymizm szybko opadł.

Według Coinglass, w ciągu ostatnich 24 godzin handlowcy zlikwidowali 60 milionów dolarów w krótkich pozycjach związanych z Bitcoinem.Ethereum zyskało ponad 6% ceny, przekraczając granicę 1600 dolarów. W górę poszły również akcje spółek kryptowalutowych: papiery wartościowe giełdy Coinbase i górnika Marathon Digital Holdings wzrosły o 15%, podczas gdy MicroStrategy, główny posiadacz bitcoinów, wykazał wzrost o 9%.

Jednym z pozytywnych sygnałów dla inwestorów był umiarkowany indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych w USA, według którego inflacja nieznacznie wyhamowała do 6,4%. Negatywnym czynnikiem były działania departamentu w stosunku do stablecoina BUSD, którego emisję nakazano wstrzymać, ale ostatecznie wpływ tego incydentu okazał się znikomy.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz