Canon przedstawia EOS R50, najtańszy aparat z mocowaniem RF za 680 USD

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Canon oficjalnie zaprezentował dwa nowe aparaty, które trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku. Wraz z pełnoklatkowym EOS R8 producent ogłosił EOS R50, najtańszy dostępny aparat z mocowaniem RF, zaczynający się od 680 USD. Sądząc po cenie i charakterystyce, nowość może być ciekawym wyborem dla początkujących.

Twórcy wyposażyli aparat w 24,2-megapikselowy czujnik APS-C, który jest w stanie nagrywać wideo 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Obsługuje nagrywanie wideo 1080p z prędkością do 60 klatek na sekundę, a także zwolnione tempo z prędkością do 120 klatek na sekundę. Nowość może nagrywać nieprzerwanie przez godzinę.

Pomimo dość skromnej ceny, EOS R50 obsługuje autorską technologię autofokusa Dual Pixel firmy Canon, a także funkcję rozpoznawania obiektów opartą na sztucznej inteligencji, która pozwala aparatowi wykrywać twarze ludzi w kadrze, zwierzęta, pojazdy i inne obiekty. Technologia rozpoznawania obiektów jest dostępna zarówno podczas robienia zdjęć, jak i podczas nagrywania wideo. Ponadto obsługiwane jest 10-bitowe wideo HDR PQ.

EOS R50 może robić zdjęcia z prędkością do 15 kl./s z elektroniczną migawką. Obsługiwane jest nagrywanie w formatach RAW, C-RAW, JPEG i HEIF. Nie ma wsparcia dla stabilizacji obrazu, więc optyka obsługująca optyczną stabilizację obrazu będzie wymagana do zmniejszenia drgań. Jest wyposażony w wizjer OLED o rozdzielczości 2,36 mln punktów i odchylany wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1,62 mln punktów.

Canon EOS R50 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku w cenie 680 USD. Zestaw Content Creator Kit, który oprócz samego aparatu zawiera mikrofon, obiektyw RF-S 18-45 mm i statyw, kosztuje 800 USD.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz