Bojkot nieudany: Hogwarts Legacy bije rekord liczby singli Cyberpunk 2077 dla widzów Twitcha

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Informator Tom Henderson (Tom Henderson) zauważył, że gra fabularna fantasy Hogwarts Legacy od Warner Bros. Gry i deweloperzy z Avalanche Software są już dość popularni. Przynajmniej na Twitchu.

Przypomnijmy, że na dzień 7 lutego oficjalna premiera Hogwarts Legacy jeszcze nie nastąpiła, ale gra jest już dostępna dla osób, które zamówiły przedpremierowo edycję rozszerzoną, wybranych dziennikarzy i blogerów.

Jak się okazało, do wieczora 7 lutego transmisje Hogwarts Legacy przyciągnęły na Twitchu ponad 1,2 miliona widzów. Jak na gry dla pojedynczego gracza, to rekord – poprzednio najwyższy wynik w tej kategorii należał do Cyberpunka 2077 z 1,14 mln.

Warto zauważyć, że Hogwarts Legacy osiągnęło takie wartości na tle niektórych streamerów nawołujących do bojkotu Twitcha na tle oskarżeń pisarki Joanne Rowling (Joanne Rowling), na której twórczości opiera się gra, o transfobię.

Oficjalna premiera Hogwarts Legacy odbędzie się 10 lutego na PC (Steam, EGS), PS5, Xbox Series X i S, 4 kwietnia na PS4 i Xbox One oraz 25 lipca na Nintendo Switch. Pierwsze szacunki projektu napawają optymizmem wśród fanów marki.

Źródła:

Świergot Twitch.tv

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz