Blizzard optymalizuje Diablo IV pod kątem Steam Deck – gra uzyska pełną kompatybilność

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Od premiery Diablo IV na początku czerwca gracze przyzwyczaili się już do uruchamiania gry na platformie Steam, jednak przenośny komputer firmy Valve z oczywistych powodów nie wspierał oficjalnie projektu Blizzard. Już niedługo to się jednak zmieni.

Menedżer społeczności Diablo Adam Fletcher potwierdził na swoim mikroblogu, że Diablo IV będzie w pełni kompatybilne ze Steam Deck, gdy zostanie wydane na Steamie w przyszłym tygodniu.

Otrzymanie tej oceny oznacza, że ​​Diablo IV zostało przetestowane przez Valve i działa doskonale na przenośnym komputerze PC, bez dodatkowej konfiguracji wymaganej w przeszłości do uruchomienia gry na Steam Deck.

W oczekiwaniu na oficjalne wsparcie użytkownicy musieli uciekać się do obejść, aby zainstalować Battle.net na Steam Deck i uruchomić na urządzeniu Diablo IV.

Jeśli chodzi o wydajność, Diablo IV na Steam Deck mogło działać w 60 fps na niskich ustawieniach, ale gra działała najstabilniej (98% czasu bez zacięć) przy 40 fps.

Oprócz kompatybilności ze Steam Deck, gra będzie wspierać grę typu cross-play oraz przesyłanie postępów pomiędzy platformami, osiągnięć i listy znajomych. Użytkownicy nadal będą potrzebować konta Battle.net.

Diablo IV ukaże się na Steamie 17 października. Tego samego dnia odbędzie się premiera drugiego sezonu „Season of Blood”, a sama gra otrzyma obszerną (lista zmian rozciągnięta do 10 tysięcy słów) łatkę 1.2.0.

Udostępnij ten artykuł