Binance przestanie wspierać depozyty w rublach rosyjskich od 15 listopada

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że ​​od 15 listopada 2023 r. nie będzie już obsługiwać wpłat w rublach rosyjskich. Użytkownicy Binance będą mogli wypłacić środki w rublach rosyjskich do 31 stycznia 2024 roku, w tym przenieść je na platformę CommEX (następczyni Binance w Rosji) bez prowizji. Aby dokonać przelewu, musisz połączyć swoje konta Binance i CommEX.

Użytkownicy mają możliwość wymiany rubli na kryptowalutę przed określonym terminem, przewalutowania ich za pomocą narzędzia „Konwersja” na Binance lub wypłaty za pośrednictwem partnerów fiducjarnych giełdy.

W marcu 2023 roku Binance wprowadziło dla rosyjskich użytkowników ograniczenia w zakupie i sprzedaży dolarów i euro za pośrednictwem usługi P2P, powołując się na sankcje nałożone przez Unię Europejską. W sierpniu giełda rozszerzyła swoje ograniczenia, zakazując transakcji P2P z jakąkolwiek walutą inną niż rubel. 27 września Binance ogłosiło swoje wyjście z Rosji i przeniesienie biznesu do CommEX, firmy, która wystartowała dzień przed tym ogłoszeniem. To wydarzenie utorowało drogę CommEX do znacznego rozszerzenia swojej obecności na rynku.

Noah Perlman, dyrektor ds. zgodności Binance, zauważył, że działalność w Rosji stała się niezgodna ze strategią firmy. Binance zamierza skupić się na rozwoju w innych krajach i promowaniu branży Web3 na całym świecie.

Binance zapewni płynne przejście swoim rosyjskim klientom. W ciągu najbliższych miesięcy spółka zakończy usługi w Rosji w ramach współpracy z CommEX. Pomoże to zminimalizować niedogodności dla użytkowników.

Zakończenie działalności Binance w Rosji jest przełomowym wydarzeniem w branży kryptowalut. CommEX, jako nowy gracz na rynku, ma niepowtarzalną szansę na zwiększenie swoich wpływów poprzez przejęcie biznesu Binance w Rosji. To przejście będzie ważnym etapem zarówno dla użytkowników rosyjskich kryptowalut, jak i dla całej branży.

Źródła:

vc.ru Binance Komentarz ( ) Wieczorne 3DNews W każdy dzień powszedni wysyłamy podsumowanie wiadomości bez żadnych bzdur i reklam. Dwie minuty na przeczytanie – i jesteś świadomy głównych wydarzeń. Powiązane materiały „Binance nie jest właścicielem naszej firmy”: nowy właściciel rosyjskiego biznesu Binance ogłosił swoją niezależność Binance ogłosiło całkowite wycofanie się z Rosji – lokalny biznes został sprzedany firmie CommEX Dwóch rosyjskich menedżerów najwyższego szczebla Binance opuściło firmę z powodu ograniczeń nałożonych na Rosjan Rozpoczął się proces Epic Games przeciwko Google – ma on fatalne konsekwencje dla Androida i Sklepu Play W Rosji zablokowanych jest 167 usług VPN, a na „białej liście” znajduje się 17,5 tys. adresów IP TikTok nie powiadomił Roskomnadzoru o wznowieniu pracy w Rosji

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz