Biden wezwał Kongres do zjednoczenia się przeciwko gigantom IT – trzeba ograniczyć gromadzenie danych i przeciwstawić się monopolom

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Biden wezwał Kongres do zjednoczenia się przeciwko gigantom IT – trzeba ograniczyć gromadzenie danych i przeciwstawić się monopolom

Podczas swojego dorocznego orędzia o stanie Unii prezydent USA Joe Biden wezwał dwie największe partie w kraju, Demokratów i Republikanów, do wspólnego działania i zajęcia się szeregiem długotrwałych problemów technicznych: prywatnością użytkowników, bezpieczeństwem danych i uczciwą konkurencją . Problemy te mają silny wpływ na całą amerykańską sferę IT.

Głowa państwa wezwała przedstawicieli obu stron do przygotowania zmian w przepisach antymonopolowych, które uniemożliwią dużym platformom internetowym uprzywilejowanie ich własnych produktów. Konieczne jest również wprowadzenie zakazu gromadzenia danych osobowych należących do dzieci i młodzieży, zakazanie skierowanej do nich reklamy ukierunkowanej oraz wprowadzenie bardziej rygorystycznych ograniczeń w zakresie gromadzenia danych osobowych innych obywateli.

Wszystkie te pytania stały się szczególnie pilne po tym, jak były pracownik Facebooka * Frances Haugen (Frances Haugen) opublikował wewnętrzne dokumenty firmy. Mówią w szczególności o zagrożeniach dla zdrowia psychicznego nastolatków, czyli Instagram*. Pani Haugen wzięła udział w przemówieniu jako gość Pierwszej Damy Jill Biden, wskazując, że administracja prezydencka przykłada szczególną wagę do problemów branży technologicznej.

Mimo to w ciągu ostatnich dwóch lat parlamentarzyści amerykańscy zrobili w tym kierunku bardzo niewiele: zgłosili kilkadziesiąt projektów ustaw, ale żaden z nich nie uzyskał wystarczającego poparcia, aby mógł zostać poddany pod głosowanie zarówno w Izbie Reprezentantów, jak iw Senacie.

* Zawarte w wykazie stowarzyszeń publicznych i organizacji religijnych, w stosunku do których sąd podjął ostateczną decyzję o likwidacji lub zakazie działalności na podstawie ustawy federalnej nr 114-FZ z dnia 25 lipca 2002 r. „O przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej. ”

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz