Autodesk wpisał się w trend rynku IT – firma zwolni 250 pracowników

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Giganci technologiczni Meta*, Amazon i inni już dawno rozpoczęli zwolnienia. Teraz Autodesk dołączył do powstającego trendu i ściga się w optymalizacji kosztów, zapowiadając redukcję 250 miejsc pracy.

Według przedstawicieli twórcy oprogramowania inżynierskiego mówimy o zwolnieniu mniej niż 2% całego personelu Autodesk, rozsianego po całym świecie. Firma twierdzi, że cięcia nie są związane z wcześniejszym zatrudnieniem zbyt wielu programistów czy cięciem kosztów – mówią o „dostosowaniu zasobów” do realizacji priorytetowych zadań w bieżącym roku podatkowym.

Rzeczywiście, od stycznia 2022 r. Autodesk zatrudniał 12 600 pracowników. Od początku 2023 roku akcje spółki podrożały o 22%, częściowo kompensując spadek o 33% w poprzednim roku.

To ostatnia z dużych firm technologicznych, która dokonała masowych zwolnień. Oprócz gigantów IT, Okta, Workday, Splunk i Pinterest ogłosiły cięcia kadrowe na początku tego tygodnia. Ponadto niektóre firmy, takie jak Intel, również obniżyły w tym miesiącu wypłaty dla menedżerów średniego szczebla i kadry kierowniczej, ponieważ firmy zmagają się z globalnym spowolnieniem gospodarczym, które ma wpływ na zyski.

W połowie grudnia pojawiła się informacja, że ​​Autodesk rozpoczął likwidację swojego biznesu w Rosji. Jednocześnie poinformowano, że lokalna kadra firmy składa się głównie ze specjalistów ds. sprzedaży, a nie programistów.

* Zawarte w wykazie stowarzyszeń publicznych i organizacji religijnych, w stosunku do których sąd podjął ostateczną decyzję o likwidacji lub zakazie działalności na podstawie ustawy federalnej nr 114-FZ z dnia 25 lipca 2002 r. „O przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej. ”

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz