Apple zwiększa zamówienia na Tajwanie, aby zmniejszyć zależność od Chin

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Apple, podobnie jak wiele innych dużych firm technologicznych, od dawna polega w dużej mierze na chińskich dostawcach przy produkcji swoich urządzeń. Jednak problemy z premierą iPhone’a w zeszłym roku i zmniejszone dostawy spowodowane restrykcjami Chin w związku z koronawirusem zmusiły firmę do zmiany stanowiska.

Próbując zmniejszyć zależność od Chin, Apple obecnie składa część zamówień montażowych poza Chinami, dywersyfikując także dostawców komponentów, a teraz zwiększy zamówienia na dostawę komponentów od tajwańskiej firmy AOET.

Według analityka Ming-Chi Kuo, AOET rozpocznie wysyłkę modułów optycznych do aparatów iPad w drugiej połowie tego roku. Teraz tajwańska firma jest największym dostawcą modułów optycznych dla komputerów Mac. Analityk uważa, że ​​AOET „może pójść w ślady Sunny Optical”, które najpierw dostarczało części do iPada, a następnie otrzymywało zlecenia na dostawę podzespołów do iPhone’a.

Jednak według Ming-Chi Kuo najważniejsze jest to, że Apple zamierza wykorzystać tajwańską firmę do realizacji swojego planu zmniejszenia zależności od chińskich dostawców w dłuższej perspektywie.

W grudniu pojawiły się doniesienia, że ​​Apple po raz pierwszy zaczęło poważnie rozważać możliwość produkcji iPada w Indiach, które już teraz produkują smartfony iPhone. Kilka dni temu indyjski oddział firmy Jabil rozpoczął produkcję podzespołów do słuchawek AirPods. Apple przenosi również produkcję swoich smartwatchów Apple Watch i laptopów MacBook do Wietnamu, a niektóre modele iPhone’ów są wypuszczane w Brazylii.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz