Apple zrezygnuje z Apple ID na rzecz „konta Apple”

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Apple zamierza zmienić nazwę znanego Apple ID na „Konto Apple”. Zmiana ta może nastąpić już w tym roku.

Apple ID to Twój uniwersalny klucz do świata usług Apple, takich jak iCloud i App Store. Przez dziesięciolecia służyło jako zaufane narzędzie milionom użytkowników urządzeń Apple, dając im dostęp do szerokiej gamy opcji: od kupowania aplikacji i muzyki po synchronizację danych między urządzeniami w ekosystemie Apple.

Zmiana nazwy Apple ID na „Apple Account” zaplanowana na koniec 2024 roku nastąpi jednocześnie z wydaniem nowych systemów operacyjnych iOS 18 (nazwa kodowa Crystal) i macOS 15 (nazwa kodowa Glow). Zmiany dotkną zarówno aplikacje systemowe, jak i stronę internetową firmy, gdzie pojawiają się już odniesienia do „konta Apple” np. w kontekście salda konta Apple. Źródła podają, że Apple planuje zastąpić istniejące referencje Apple ID w ramach strategii rebrandingu.

Powody, dla których Apple rozważa taką zmianę, nie są jasne. Należy pamiętać, że Apple często przygotowuje kilka tytułów marketingowych przed wprowadzeniem na rynek nowych usług lub produktów. Na przykład podczas wewnętrznych testów systemu operacyjnego niedawno wydanego zestawu słuchawkowego Apple Vision Pro firma użyła trzech różnych nazw – realityOS, xrOS i VisionOS. Istnieje zatem możliwość, że „konto Apple” z tego czy innego powodu nie ujrzy światła dziennego.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz