IPhone 7 i iPhone 7 Plus były bardzo popularne w latach 2016-2017, ale niektóre z nich miały problem z dźwiękiem, znanym jako choroba pętli. Kilka lat temu właściciele problematycznych smartfonów w Stanach Zjednoczonych złożyli zbiorowy pozew przeciwko Apple, aw ubiegłym roku producent zgodził się go zadowolić. Teraz stało się wiadomo, że właściciele wymienionych modeli iPhone’a dołączyli do pozwu zaczęli otrzymywać rekompensatę.
Według źródła właściciele iPhone’a dołączyli do zbiorowego pozwu otrzymują około 200 USD odszkodowania. Użytkownicy, którzy zapłacili za naprawę swojego iPhone’a, będą mogli uzyskać do 350 USD. Płatności te odbywają się w ramach umowy o całkowitą kwotę B, którą Apple zgodził się przeznaczyć na rozwiązanie zbiorowego roszczenia. Okres przystąpienia do zbiorowego pozwu wygasł zeszłego lata, więc nie wszyscy właściciele iPhone’a opartego na problemach będą mogli otrzymać rekompensatę. Ciekawe, że Apple nie rozpoznało żadnych przestępstw i odrzucił zarzuty, ale zgodził się na umowę ugodową.
Według producenta problem z dźwiękiem w iPhonie 7 i iPhone’a 7 Plus przejawiał się z powodu defektu układu audio. Z tego powodu jakość dźwięku pogorszyła się, w tym podczas połączeń FaceTime i interakcji z innymi aplikacjami. Prawdopodobnie wszyscy uczestnicy postępowania wkrótce otrzymają płatności.