Apple podniesie ceny zakupów w App Store

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Apple ogłosił znaczny wzrost cen aplikacji i zakupów w aplikacjach w App Store, co pomoże firmie utrzymać przychody w tym obszarze, ponieważ waluty wielu krajów na całym świecie spadły w ostatnich miesiącach w stosunku do dolara.

Źródło obrazu: apple.com

Już 5 października wzrosną ceny dla użytkowników ze strefy euro, w Szwecji, Japonii, Korei Południowej, Chile, Egipcie, Malezji, Pakistanie i Wietnamie – informuje firma w mailingu do deweloperów. Apple wyjaśnił, że w Wietnamie środek ten był podyktowany m.in. zmianami w lokalnych przepisach podatkowych, ale nie było osobnych komentarzy dla innych krajów.

, że głównym powodem zmiany, najprawdopodobniej, jest silny dolar Bloomberg . Na przykład w tym roku jen znacznie się osłabił, a ceny w japońskim segmencie sklepu z aplikacjami wzrosną o 30%, a latem, ze względu na osłabienie lokalnej waluty w kraju, Macy, iPhony i iPady mają zauważalnie wzrosła cena. Ten sam los spotkał euro, które dziś notowane jest na poziomie zbliżonym do dolara i wykazuje oznaki dalszego osłabienia.

Sami deweloperzy zauważyli te trendy, z których część podniosła ceny w ciągu ostatniego roku z własnej inicjatywy: w czerwcu średnia cena zakupu w App Store wzrosła o 40% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, według firmy konsultingowej Aptopia. Analitycy są przekonani, że zaktualizowana polityka cenowa Apple pomoże programistom utrzymać przychody abonentów na tym samym rzeczywistym poziomie przy obecnej dynamice cen.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz