Apple nie wypuści zaktualizowanych komputerów iMac do końca 2023 roku, jeśli plotki okażą się prawdziwe

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Nowy 24-calowy all-in-one Apple iMac zostanie wydany dopiero pod koniec 2023 roku, jak twierdzi felietonista Bloomberg Mark Gurman. Potwierdził tym samym swoje wcześniejsze przewidywania, że ​​Apple pominie aktualizację iMaca z układami serii M2 i od razu wypuści model z układem M3, który jego zdaniem pojawi się w tym roku lub na początku przyszłego.

„Nie widzę nic, co wskazywałoby na to, że nowy iMac zostanie wydany przed układami M3, które będą dostępne dopiero pod koniec tego lub przyszłego roku” – napisał Gurman w biuletynie. „Więc jeśli chcesz pozostać przy iMacu, musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość”.

Zgodnie z oczekiwaniami chip Apple M3 będzie produkowany przez TSMC w oparciu o proces technologiczny 3 nm, co zapewni wzrost wydajności i energooszczędności nawet bez uwzględnienia ulepszeń architektonicznych – obecne chipy Apple są produkowane w technologii 5 nm.

Apple ostatnio wypuściło nową wersję iMaca w kwietniu 2021 r., dodając układ M1 i drastycznie przeprojektowując projekt. Po tym, jak Apple wycofał 27-calowe iMac i iMac Pro oparte na chipach Intela, jest to jedyny dostępny model iMaca.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz